На цьому наголосив сьогодні голова Запорізької ОДА Олександр Старух на «Дні громад». Стан поширення коронавірусної інфекції COVID-19 та перебіг вакцинальної кампанії стали одними з основних питань обговорення учасниками заходу. Протягом останнього місяця Запорізька область періодично займає 3-5 місце серед адміністративних територій України з високим рівнем захворюваності на COVID-19. Зростання темпів захворюваності продовжується. За оперативною інформацією Департаменту охорони здоров’я, у Запорізькій області для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19 визначено 11 закладів. Всього для лікування пацієнтів з ковід підготовлено близько двох тисяч ліжок, повністю забезпечених киснем. Крім того, триває робота із введення в експлуатацію додаткових кисневих мереж. Паралельно в області триває кампанія з вакцинації від COVID-19. Щеплення проводяться силами 40 мобільних бригад та 128 стаціонарних пунктів щеплення, 10 центрів масової вакцинації. Щеплення населенню здійснюють 4 вакцинами: Астра Зенека, Коронавак, Пфайзер та Модерна. В ході обговорення стану вакцинальної кампанії в області голова облдержадміністрації зауважив, що щеплення від ковід - це, перш за все, питання здоров’я та безпеки власного оточення. Сьогодні ми бачимо наростання темпів захворюваності, а єдиний поки найефективніший спосіб протидії ковіду - це вакцинація. Вчасно зроблене щеплення дозволить краще протидіяти хворобі, уникнути тяжких наслідків або смертельних випадків, - зазначив Олександр Старух. Очільник області, звертаючись до керівників громад, наголосив, що територіям необхідно значно поліпшувати організацію проведення щеплень населення вакциною проти COVID-19. Наразі пункти щеплення в громадах працюють не регулярно, за самостійно встановленими графіками. Однак, це неприпустимо. Кожен громадянин повинен мати можливість зробити щеплення, а тому пункти повинні працювати щодня. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю