Питання підготовки освітніх установ до навчального процесу, організації харчування в школах, дотримання вимог інклюзії в окремих закладах та питання вакцинації освітян обговорили сьогодні на «Дні громад». За оперативною інформацією Департаменту освіти і науки ОДА, всі дитсадки та школи, за виключенням тих, де завершуються ремонтні роботи, розпочали навчальний процес у звичному режимі. Також організовано підвезення до навчальних закладів дітей із віддалених населених пунктів. Для цього підготовлено 237 шкільних автобусів та 29 одиниць найманого або орендованого транспорту. Всі учні першого класу повністю забезпечені підручниками. Найближчими днями завершується доставка підручників для учнів 4-х та 8-х класів від державного постачальника до сільських, селищних, міських громад області. Окремо обговорювали і питання проведення капітальних ремонтів у школах та харчоблоках. Зокрема, у 29 закладах освіти, де минулого року зафіксували порушення, питання організації харчування дітей вирішено. Там, де приміщення харчоблоку ще ремонтують, організовано кейтеринг. Голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час обговорення готовності навчальних закладів до роботи, окремо зупинився на питанні вакцинації освітян проти COVID-19. Очільник регіону нагадав присутнім, що у разі посилення карантину державою прийнято рішення про те, що без обмежень працюватимуть лише ті освітні установи, де понад 80 % персоналу матимуть щеплення. За інформацією, наданою Запорізьким обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України, з усієї кількості освітян щеплення пройшли лише половина. Найбільш відповідально до свого здоров'я та безпеки свого оточення поставилися працівники закладів вищої та професійно-технічної освіти. Додатково очільник регіону звернувся до керівників громад та доручив їм перевірити на доступність ті заклади освіти, де є потреба в інклюзії. Всі освітні заклади мають забезпечити безперешкодний доступ для всіх категорій школярів. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю