Сьогодні під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Шустова розпочав роботу практичний семінар щодо організації діяльності з інформування населення про надзвичайні події. До навчань з цивільного захисту приєдналися представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, фахівці профільних підрозділів облдержадміністрації, спеціалісти ДСНС України у Запорізькій області та інші зацікавлені учасники. Відкриваючи роботу семінару, перший заступник голови ОДА Володимир Шустов звернувся з вітальним словом до колег, наголосивши на важливості організації в області якісного та оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації. Запорізька область є індустріальним регіоном з великим техногенним навантаженням. На території нашого краю розташовані надпотужні підприємства чорної та кольорової металургії, Дніпровська ГЕС, «Запорізька АЕС» та інші. Це зобов’язує нас з вами особливо уважно ставитися до організації цивільного захисту населення, – зауважив посадовець. Також Володимир Шустов зазначив, що головними складовими якісно організованої системи цивільного захисту окрім створення безпечних умов життя є впровадження сучасних автоматизованих систем централізованого оповіщення та розроблення регіональних і місцевих програм, планів, у сфері цивільного захисту. Крім того, посадовець акцентував увагу на необхідності якісної організації роботи консультативних пунктів з інформування населення про надзвичайні події, методи та способи захисту від їх наслідків, в тому числі з урахуванням потреб осіб з інвалідністю. Перший заступник голови ОДА окремо зауважив, що робота з організації цивільного захисту населення проводиться щоденно і плідно у тісній співпраці з ДСНС України. Учасники семінару обговорили всі актуальні моменти організації цивільного захисту населення в Запорізькій області, повноваження місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в сфері цивільного захисту, а також питання створення додаткових елементів оповіщення населення в територіальній автоматизованій системі централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, зокрема, шляхом залучення можливостей операторів мобільного зв’язку та Інтернет-ресурсів. Після проведення теоретичних навчань учасники заходу приступили до практичних навчань. Зокрема, з 11.00 до 13.00 відбулось вибіркове тестування надсилання операторами мобільного зв’язку «Київстар», «Водафон», «Лайфселл» SMS повідомлень мешканцям міста Запоріжжя, які знаходились на той момент в районі площі Фестивальної. Також під час проведення практичної фази семінару з 15:30 до 15:45 відбудеться тестове включення сирен в Шевченківському районі м. Запоріжжя, зокрема, в районі АТ «МОТОР СІЧ». Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю