26 серпня голова облдержадміністрації Олександр Старух ознайомився з роботою Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії та створеної на її базі нової інклюзивної спортивної зони.
Як розповіла ректор академії Валентина Нечипоренко, основними напрямками роботи Хортицької національної академії є комплексна - фізична, соціальна, психологічна та педагогічна реабілітація, соціальна інтеграція осіб з особливими освітніми потребами з першого року життя до здобуття вищої освіти.
За роки існування відбулось перетворення санаторної школи-інтернату № 8 у заклад нового типу – Хортицький навчально-реабілітаційний багатопрофільний центр, який у 2007 році отримав статус інноваційного закладу, в 2010 році – статус національного навчально-реабілітаційного центру, а в 2015 році рішенням Запорізької обласної ради заклад переведено в нову функціональну якість – національну навчально-реабілітаційну академію.
Сьогодні у закладі функціонують навчально-дослідна лабораторія гарденотерапії, кабінет сенсорної інтеграції, лабораторія соціально-реабілітаційної психофасилітації, кабінет психологічного розвантаження, зона функціональної діагностики та реабілітаційного обстеження, зали кінезотерапії та оздоровчого фітнесу.
Хортицька національна академія забезпечує фізичну реабілітацію дітей з особливими потребами. Нещодавно на території закладу побудовано нову мультифункціональну спортивну зону європейського типу, пристосовану для використання особами з обмеженими фізичними можливостями.
-
Обласна влада має розвивати та підтримувати учбові заклади, які навчають дітей з особливими потребами. Ви маєте стати прикладом для інших навчальних закладів області. Освіта має бути доступною для всіх верств населення, - зауважив голова облдержадміністрації Олександр Старух.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю