В облдержадміністрації відбулося установче засідання новоствореної обласної громадської колегії з питань захисту суспільної моралі, у роботі якого взяли участь голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький, заступник голови ОДА Микола Фролов та заступник голови облради Анатолій Світлицький.
Пріоритетними завданнями обласної громадської колегії з питань захисту суспільної моралі є забезпечення культурних і духовних потреб українського народу, утвердження здорового способу життя та належного стану моральності в суспільстві, виховання юних українців на засадах традиційних духовних цінностей, уявлень про добро, честь і гідність.
- Мораль – питання делікатне, але від того не менш важливе. Українці можуть розмовляти різними мовами, ходити у різні церкви, проте всі ми живемо в одній великій європейській державі і маємо піклуватись про те, яку країну залишимо нашим нащадкам, - звернувся до присутніх голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький.
Посадовець повідомив, що за даними статистики на виховання світогляду сучасної молоді на 80 % впливає телебачення та Інтернет, та закликав присутніх не бути байдужими до фактів, які загрожують моральному здоров'ю людей. Конкретно йшлося про недопустимість поширення продукції, яка пропагує національну та релігійну ворожнечу, фашизм, ксенофобію, нецензурну лексику, порнографію і насильство, закликає до вживання наркотиків, алкоголю та тютюну.
У той же час заступник голови обласної державної адміністрації Микола Фролов застеріг, що громадська колегія не є органом цензури. Її робота здійснюватиметься виключно на демократичних засадах, кожен бажаючий зможе висловити свою точку зору.
- Проблем багато, тому маємо бути конкретними та послідовними. Промовці повинні не тільки звертати увагу на негаразди у цій сфері, але й надавати пропозиції, які дозволять змінити ситуацію на краще, - наголосив Микола Фролов.
Першочергово, на думку посадовця, необхідно на регіональному рівні відпрацювати концептуальні засади виховання молоді, які грунтуватимуться на почуттях патріотизму та любові до рідного краю. Це не є проблемою, особливо враховуючи те, що підґрунтя для відповідної роботи вже створено – у Запоріжжі з 1995 року працює обласний центр патріотичного виховання молоді, який опікується саме цими питаннями.
Члени колегії сподіваються на те, що запорізькі засоби масової інформації, підприємці, громадські та релігійні організації активно долучаться до процесу відновлення та захисту суспільної моралі.
По завершенні засідання відбулася тематична науково-практична конференція «Актуальні проблеми законодавства України про захист суспільної моралі».
Управління у справах преси та інформації