Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі запрацював єдиний в області лінійний прискорювач

9 червня 2021 - 15:32

Сьогодні, 9 червня, у Запорізькому регіональному протипухлинному центрі відбувся перший запуск єдиного в області лінійного прискорювача.

Участь в цій знаковій події взяв голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух. Захід також відвідали керівники обласної ради та народні депутати України Валерій Зуб, Артем Кунаєв і Павло Мельник.

На придбання медичного обладнання та будівництво корпусу було витрачено близько 150 млн грн.

- Сьогодні, напередодні Дня медичного працівника, свято не лише у цій лікарні та лікарів. Сьогодні день надії у людей, які будуть лікуватися сучасними методами. Ми зробили перший крок. Були вкладені кошти державного фонду регіонального розвитку, бюджету, громад, депутатські фонди, робота десятків людей. Я сподіваюсь, що все це буде мати продовження і ми придбаємо другий лінійний прискорювач. А загалом, треба придбати таке обладнання ще у Мелітополі та Бердянську, та інших містах, щоб дати людям надію на нормальне лікування та життя, - наголосив Олександр Старух.

А головне, що послуги на лікування пацієнтів сплачуються державою через Національну службу здоров'я України.

Народні депутати запевнили, що нададуть всебічну підтримку, щоб у запорізькому онкодиспансері найближчим часом встановити другий прискорювач. 

Як зазначив директор медичного закладу Михайло Єсаянц, при будівництві корпусу бункер був розрахований на два прискорювача, тому вже не треба будувати приміщення, залишається придбати та встановити обладнання.

- Три роки ми йшли до цієї події та так довго цього чекали. Вже опрацьовані кроки, рішення та дії, щоб придбати другий прискорювач для повного циклу лікування. Це сучасне обладнання допоможе рятувати життя людей. Таке устаткування є навіть не у всіх європейських лікарнях, - зазначив Михайло Єсаянц.

Загалом в Україні понад мільйон онкохворих пацієнтів. Щороку захворює близько 140 тисяч українців. Всього в Україні працювало 14 прискорювачів, сьогодні у Запоріжжі відкрито 15-тий.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Великдень в умовах війни: запорізькі храми запрошують на богослужіння онлайн

Безпечний спосіб зберегти та примножити кошти: чому вигідно інвестувати у державні облігації

У Запоріжжі готуються зустріти Великдень онлайн

CDTO Annual Forum: нова роль цифрових лідерів у реалізації інноваційної стратегії України

У Запоріжжі продовжують працювати мобільні команди дитячих лікарів

Приватизація націоналізованого майна: у Запоріжжі на приватизаційний аукціон виставлені нежитлова будівля та споруда

В Україні стартував Всеукраїнський благодійний спортивний марафон «Крок»

Два континенти – спільні цінності: Гладстон і Запорізька область розширюють співпрацю

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.04.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1148-го дня війни

55-річний чоловік поранений внаслідок ворожої атаки по Пологівському район

Понад 5,5 тисяч вступників здаватимуть національний мультипредметний тест в Запоріжжі