За час від початку офіційного спостереження, тобто з травня 1987 року, в області зареєстровано 4220 ВІЛ-інфікованих, з них 809 хворих на СНІД.
Ті, хто захворів на ці недуги, можуть проконсультуватися та отримати допомогу в Запорізькому обласному або Мелітопольському центрах з профілактики та боротьби зі СНІДом, у кабінетах довіри. Також з ними працює центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служба роботи з ін’єкційними споживачами.
Цього року облдержадміністрація підготувала, а облрада затвердила регіональну Програму забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки.
Про те, що робота у цьому напрямку приносить позитивні результати, свідчить статистика. За 9 місяців поточного року темп приросту захворюваності на ВІЛ-інфекцію склав біля 4% проти 35% за аналогічний період 2005 року.
- Те, що нам вдалося знизити цей показник практично у 10 разів, доводить, що злагодженими зусиллями можна успішно боротися з поширенням вірусу, - зазначив голова ОДА Олександр Старух. Також посадовець підкреслив, що не останню роль у подоланні цієї небезпечної хвороби відіграють і самі громадяни, адже без їхнього бажання ніяке лікування не буде успішним.
Стурбованість учасників «круглого столу» викликає ситуація у Розівському та Михайлівському районах, а також у місті Мелітополь, де рівень захворюваності перевищує загальний обласний показник майже удвічі. Тож медики, які опікуються цією проблемою, закликають продовжувати інформувати населення, особливо молодь, про шляхи зараження ВІЛ-інфекцією. Дієвими назвали такі інформаційні проекти як «Діалог», «Школа проти СНІДу», «Я – моє здоров’я – моє життя».
Наприкінці заходу лідери громадських організацій, представники обласної та міської влади Запоріжжя створили з пазлів символічний рятівний круг, який допомагає рятувати життя ВІЛ-інфікованих людей.
Управління у справах преси та інформації.