Чергова дата чорної сторінки у житті України зібрала тисячі запоріжців на мітинг-реквієм, який пройшов у рамках всеукраїнської акції «Запали свічку» біля пам'ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років в обласному центрі.
Зі свічками пам'яті в руках на скорботному заході зібралися голова обласної державної адміністрації Олександр Старух та його заступники, представники міської влади, правоохоронних органів, установ і організацій, політичних партій та громадських організацій, різних релігійних конфесій, молодь і студенти.
Свічками викладено хрест перед пам'ятником. Священики різних християнських конфесій провели панахиду за померлими від голоду запоріжцями.
До присутніх звернувся голова обласної державної адміністрації Олександр Старух з такими словами: «Понад 70 років тому смертоносний вал голоду прокотився по квітучій українській землі, понівечивши долі, забравши мільйони людських життів. Що найстрашніше – ця трагедія була свідомо спланована злочинним тоталітарним режимом, що у прагненні приборкати волелюбне українське селянство прирік на мученицьку смерть мільйони наших співвітчизників.
Лише у нашому Запорізькому краї від голоду 1932-1933 років загинули 34 тисячі наших з вами земляків, всі вони були позбавлені права на продовження роду. Згадати їх – це те, заради чого ми зібралися, заради чого по всій Україні запалюють сьогодні мільйони свічок. У їх вогниках – світло пам'яті про кожну невинну жертву Голодомору.
Голодомор – не тема для політичних спекуляцій. Це – наша спільна історія, наш спільний біль, це трагедія всієї української нації. Пам'ятати цей страшний урок історії – наш святий обов'язок і перед минулими, і перед прийдешніми поколіннями. Бо не має майбутнього той, хто не пам'ятає минулого, яким би гірким воно не було. Повинні пам'ятати, щоб залишитись самими собою і зберегти людяність.
Я звертаюсь до кожного запоріжця із закликом об'єднати зусилля й зробити все можливе, щоб ці трагічні сторінки нашої історії ніколи не були забуті і ніколи не повторилися».
Пом'янув у своїй промові пам'ять свого діда і бабусю, всіх безвинно вбитих і директор обласного краєзнавчого музею, професор Георгій Шаповалов.
Учасники мітингу-реквієму запалили свічки і о 16-тій годині хвилиною мовчання пом'янули жертв Голодомору 1932-1933 років. До підніжжя монументу лягли живі квіти як данина тим, хто став жертвою найбільшої з трагедій ХХ століття.
Управління у справах преси та інформації