Сьогодні голова Запорізької облдержадміністрації під час спеціального урочистого заходу вручив почесні нагороди жінкам, яким Президент присвоїв почесне звання України «Мати – героїня». Це мешканки Бердянського, Приазовського, Михайлівського районів та міста Запоріжжя. На захід вони прийшли разом з дітьми.
До урочистостей на честь вручення почесних нагород також долучилися керівник апарату обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, радники голови ОДА Злата Некрасова та Едуард Брутман.
Під час заходу Олександр Старух привітав нагороджених жінок та подякував їм за внесок у розвиток українського суспільства.
«Ви - наші головні роботодавці в будь-якій сфері – в освіті, медицині, державній службі, в усьому. Чому? Є діти – є робота вчителю, є робота лікарю, є робота службовцю, продовжується життя. Нещодавно зустрічався з представниками однієї з громад Приазовського району. Кажуть, у нас школу скорочують. Питаю: скільки дітей народилося цього року. Десять. А 20 років тому? П’ятдесят. А 40 років назад глянули по статистиці – сімдесят п’ять. Немає дітей – немає роботи, немає школи, немає населеного пункту. Тому хочу подякувати, що даєте сенс життю – життю безпосередньо ваших діточок, що є нашим майбутнім, і життю всієї держави», - зазначив очільник області.
Указом Президента України від 15 грудня 2020 року № 568/2020 почесне звання України «Мати – героїня» присвоєно 9 жителькам Запорізької області. Всього ж таке звання присвоєне понад 900 жінкам.
Відповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною, за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей.
Згідно з Положенням про почесні звання України, почесним званням «Мати-героїня» відзначаються жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. У т.ч. дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку. Враховується вагомий особистий внесок у справу виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, а також материнська самовідданість, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинених особистостей, громадян незалежної України.
Важливу роль у прийнятті рішення про нагородження грають позитивний імідж сім'ї в громаді, конкретні заслуги матері у справі виховання дітей, її авторитет тощо. Неодмінною умовою тут є рішення органів місцевого самоврядування про висунення кандидатури на здобуття звання.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю