Таке завдання поставили перед собою учасники наради з питань збереження пам'яток археології у Запорізькій області, яку провела начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Лариса Сізінцова. У заході взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Світлицький, провідні історики, археологи, краєзнавці.
За кількістю пам'яток археології Запорізька область поступається лише АР Крим. Тож одне з головних завдань обласної виконавчої влади полягає у збереженні і примноженні кількості цих знакових об'єктів для нащадків.
У регіоні діє спеціальна Програма збереження та використання об'єктів культурної спадщини Запорізької області на 2005-2010 роки, у рамках якої протягом 4 років була проведена інвентаризація та паспортизація 1148 пам'яток археології. Зокрема, саме завдяки інвентаризації за цей час дослідники виявили ще понад 400 невідомих раніше знакових місць.
Сприяють цій роботі і археологічні експедиції. З початку року їх було проведено вже 11. Тож нині Запорізький край може похвалитись понад 6 500 пам'яток археології, які перебувають на державному обліку. З гордістю учасники наради відзначили те, що частину з них включено до міжнародних туристичних маршрутів, що свідчить про їх унікальність.
Але фахівці скористалися нагодою нагадати й ті фактори, які загрожують збереженню культурного надбання. Насамперед, це господарська діяльність. Саме через неї розорено 70 – 80 % пам'яток археології у Приазовському, Великобілозерському, Михайлівському, Пологівському, Оріхівському, Бердянському районах. Погіршує ситуацію і те, що чинне законодавство досі не доопрацьовано у частині порядку процедури виводу з землекористування території, на якій розміщені такі пам'ятки.
Не менш серйозною загрозою для археологічної спадщини є так звані «чорні археологи». Саме вони у травні поточного року "попрацювали" на курганах пам'ятки національного значення Куляб-могили, що у Михайлівському районі. Нині вирішено її «законсервувати». Проте порушників досі не покарано. Начальник управління культури і туризму ОДА Лариса Сізінцова повідомила, що облдержадміністрації й надалі відслідковуватиме процес слідства і проконтролює, щоб винні відповідали згідно з законом.
Управління у справах преси та інформації