- Спільними зусиллями нам вдалося подолати негативні тенденції на споживчому ринку області, – таким повідомленням Олександр Сін розпочав нараду в селекторному режимі.
У липні по відношенню до червня індекс споживчих цін в регіоні склав 100,3%. Такий показник мають сім областей України. По деяких групах харчів область має навіть дефляцію.
Щоправда, цукор у серпні виріс в ціні на 9,2%. За словами посадовця, маємо збити її продажем солодкої продукції з держрезерву. Сьогодні дешевим цукром вже торгують у Запоріжжі, Мелітополі, Куйбишевському, Оріхівському, Запорізькому районах. Заявки до Аграрного фонду України подали практично всі райони, зволікають з оформленням документів лише в Енергодарі. Тепер треба не затягнути з передоплатою і вчасно вивезти продукцію зі складів виробників.
Всього 41 торгівельна організація дала згоду продавати цукор з держрезерву.
- Таким чином, в торгівельну мережу має надійти 493 тонни – майже мінімальна місячна норма споживання цукру запоріжцями, – зазначив О. Сін і наголосив, що підприємці, які захочуть задекларувати вищу за 4 грн. з копійками ціну на цукор, дозволу від обласної державної адміністрації не отримають.
Олександр Сін звернув увагу керівників тих районів, де намітилась тенденція до зростання цін на продукти харчування, на їхні прогалини в роботі. Наприклад, у Бердянському районі подорожчали яйця, у Михайлівському – фасована сметана і борошно, в Чернігівському – розливне молоко.
На селекторі також розглянули хід проведення первинного уточнення державного реєстру виборців в області. В середньому по територіях на 98% ця робота вже проведена.
Управління у справах преси та інформації