Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область демонструє високі показники з усиновлення

29 вересня 2020 - 14:05

Сьогодні  в пресцентрі Запорізької облдержадміністрації відбувся брифінг начальниці Служби у справах дітей Запорізької ОДА Антоніни Матвєєвої з нагоди Дня усиновлення, що святкується 30 вересня в день Віри, Надії і Любові та їх матері Софії.

  • Вітаю присутніх з таким гарним святом. Дитина - це найдорожче, що є у кожного з нас. На захист її прав спрямовані як Міжнародні та і національні законодавчі документи. У 2008 році Указом Президента було започатковано День усиновлення. З того часу видано понад 150 нормативно-правових актів, спрямованих на захист прав дитини, забезпечення її права на сімейне виховання, - зазначила під час брифінгу Антоніна Матвєєва.

Запорізька область демонструє достатньо високі показники з усиновлення. В регіоні проживає 281 тисяча дітей. З них 3743 дитини (1,5%), що позбавлені батьківського піклування, діти-сироти. Загалом усиновлено понад 1300 дітей, в черзі чекають – 1000 дітей. На сьогоднішній день в області створено 187 прийомних сімей, 49 – будинків сімейного типу. Протягом року, незважаючи на труднощі, викликані епідемічною ситуацією, було усиновлено 52 дитини.

З 2020 року в Запорізькій області започатковано курс навчання батьків, що прагнуть стати усиновителями. Наразі на обліку в Службі перебуває 36 кандидатів в усиновлювачі. Служба у справах дітей завжди зберігає таємницю усиновлення та здійснює тільки опосередкований контроль за родиною.

  • Головною проблемою залишається донесення до громадян інформації про нові форми сімейного виховання. Зокрема, в Україні створена форма виховання, максимально наближена до сімейного, – патронат. У Запорізькій області вже існують дві патронатні родини: у Михайлівському та Більмацькому районах, - зауважила Антоніна Матвєєва.

За роз’ясненням Начальниці Служби у справах дітей, патронат - це тимчасовий догляд за дитиною в родині патронатного вихователя на період подолання рідною її сім’єю складної життєвої ситуації. Патронатна родина формується в тій громаді, де мешкає дитина. Патронатні вихователі повинні мати вищу освіту, хист до педагогіки, пройти відповідні курси та отримати згоду від усіх членів своєї сім’ї. Держава оцінює роботу патронатного вихователя та оплачує її.

Щомісяця патронатний вихователь отримує грошове забезпечення у розмірі 5-ти прожиткових мінімумів. Якщо до родини влаштовується двоє і більше дітей віком до 1 року, неповнолітні вагітні або діти з ВІЛ, грошові виплати збільшуються на 10%. Окрім цього, на кожну дитину держава надає соціальну допомогу для утримання і виховання у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів (3,5 прожиткового мінімуму для дітей з інвалідністю).

Термін перебування під патронатом становить 3 місяці, у окремих випадках може бути продовжений до 6 місяців. Якщо після спливання зазначеного терміну рідні дитини не подолали складних життєвих обставин і повернення до сім’ї неможливе, то підбираються альтернативні форми виховання: усиновлення, опіка/піклування, прийомна родина чи будинок сімейного типу.

Бажаючі стати патронатними вихователями можуть звернутися до Служби у справах дітей або Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Впродовж доби окупанти завдали 351 удар по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1060-го дня війн

Заступниця Міністра соціальної політики Уляна Токарєва з робочою поїздкою у Запоріжжі: безпека громадян та соціальний захист у пріоритеті

Програма «Зимова єПідтримка»: держава виплатить українцям ще 3,3 млрд гривень

Як звернутися до освітнього омбудсмена?

Черговий підступний удар країни-агресорки по Запоріжжю: тривають роботи з ліквідації наслідків

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.01.2025

Впродовж доби окупанти завдали 241 удар по 9 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1059-го дня війн

«Діалог влади та бізнесу»: крафтові виробники Запоріжжя розраховують на підтримку

Для покращення централізованого водопостачання: триває капремонт магістрального водогону в Кушугумській громаді

Військовослужбовці мають право на безоплатне зуболікування й зубопротезування: як отримати послугу, роз’яснила НСЗУ