У цьому переконалися члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, засідання якої в селекторному режимі провів перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Бережний
Нині в регіоні із 17844 об'єктів господарювання 1050 вважаються потенційно небезпечними. Це засвідчують відповідні технічні паспорти. Але, на жаль, мають їх не всі такі підприємства, а лише 87%. Відсутні вони, як відзначалось на засіданні, на запорізькому заводі ім.. Войкова, в цеху водопостачання ВАТ «МК «Запоріжсталь», ТОВ «Промислові мастила». Названі об'єкти не мають також декларації безпеки.
- По іншому, як халатністю, це назвати не можна, - зазначив Олександр Бережний.
Комісія своїм рішенням зобов'язала керівників підприємств, які потрапили у «чорний список», усунути недоліки у сфері техногенної безпеки.
Цього року на розгляд обласної і районних комісій подано 101 матеріал про порушення правил безпеки. Територіальним органом державного нагляду у сфері цивільного захисту винесено 122 приписи. Всі адміністративні справи направлено в суд. За 45-ма із них вже винесені постанови, накладено штрафи на суму 6,5 тис. грн.
В області 47 підприємств є хімічно небезпечними. Вони використовують у своєму виробництві хлор, аміак, сірчану кислоту тощо. Державна екологічна інспекція веде нагляд за використанням цих речовин.
За результатами перевірок встановлено неповне збирання, неналежне зберігання, знищення відходів виробництва, для утилізації яких в Україні діють відповідні технології. Жоден факт не залишився без припису інспекції.
Члени комісії вирішили провести спеціальне зібрання за участю власників підприємств, де є проблеми, і разом шукати шляхи їх вирішення.
На засіданні йшла мова і про виконання окремими підприємствами комплексу заходів протипожежної безпеки. Про стан справ у своїх колективах доповіли представники ВП «Запорізька АЕС», філія «Дніпровська ГЕС», ВСП «Запорізька ТЕС», ВАТ «Дніпроенерго».
Управління у справах преси та інформації