Шановні мешканці Запорізької області
Станом на ранок 14 вересня маємо невтішну ситуацію захворюваності на COVID-19.
11 вересня зафіксовано 106 нових випадків, 12 вересня - 105, 13 вересня - 56.
За останні 14 діб Запорізька область перевищила рівень індикативного показника захворюваності, який наразі складає 47 на 100 тис. населення. Це означає, що найближчим часом державна комісія із надзвичайних станів переведе Запорізьку область із «зеленого» рівня епідемічної небезпеки до «жовтого». Це не є критичним, проте певні обмеження будуть додані.
З першого вересня в Запорізькій області короновірусна інфекція зареєстрована серед 30 учнів та 26 робітників шкіл. Перебуває на самоізоляції 57 класів (це 1728 учнів). 18 шкіл і 4 дитячих садочки повністю на дистанційній роботі. У Запоріжжі зачинено: 20 класів і 11 шкіл. Мелітополь: 5 класів в 5 школах, школа №4 повністю закрита. Енергодар: в школі №2 зачинено три класи. Пологи: зачинено 13 класів в 4 школах. Токмак: зачинено 3 класи в 2 школах. У Веселівській гімназії закрито 1 клас. В Мелітопольському районі зачинено 2 школи. В Оріхівському районі по 1 класу зачинено в 2 школах.
Наразі в 10 із 25 адміністративних територій області є перевищення граничного рівня. Насамперед це Запоріжжя, де показник перевищує граничний на 15%, а за кількістю населення - це майже половина області. Найвищі показники захворюваності в Пологівському і Веселівському районах, в Токмаку, Мелітополі і Запоріжжі. Сумарно в Запорізькій області 2403 підтверджених випадки захворювання на COVID-19.
Хочу ще раз нагадати вам алгоритм дій у разі появи симптомів захворювання, схожих на COVID, таких як гарячка, кашель, задуха, утруднене дихання.
1. Хворий контактує зі своїм сімейним лікарем у телефонному режимі чи онлайн. Якщо на даний час ви не підписали декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, не гайте час, зробіть це сьогодні. Про лікарів, які ще не набрали оптимальну кількість декларацій, можна отримати інформацію, зайшовши на сайт НСЗУ. Також можна звернутись до керівника центру первинної медичної допомоги, він Вас проконсультує і допоможе з вибором лікаря. Під час підписання декларації візьміть у свого сімейного лікаря номер телефона та домовтеся, при яких ситуаціях консультація може бути дистанційною. Саме сімейний лікар приймає рішення про особистий огляд хворого, за потреби. Також сімейний лікар викликає мобільну бригаду для забору мазків на ПЛР. В Запорізькій області працюють 92 мобільні бригади. Пацієнт не має самостійно організовувати своє обстеження на ПЛР - це входить в пакет оплати закладу через НСЗУ.
2. При гарячці, утрудненому диханні викликається за номером 103 бригада екстреної медичної допомоги, яка надає допомогу і оперативно приймає рішення про госпіталізацію до стаціонару. Під час виклику максимально точно перекажіть симптоми захворювання, це дуже важливо!
3. Для госпіталізації хворих на COVID та з підозрою в нашій області визначені 19 медичних закладів, виділено 1347 ліжок, на сьогоднішній день лікування на них проходять 209 людей. Це медичні заклади першої хвилі, з кожним з них НСЗУ заключила договори, оплата за лікування хворих з COVID здійснюється коштом державного бюджету в повному обсязі. Пацієнти та сімейні лікарі не мають шукати місця для госпіталізації. Маршрути госпіталізації давно визначені наказом департаменту охорони здоров’я ОДА і відпрацьовані.
Шановні мешканці Запорізької області, Центр Протидії Коронавірусу просить повідомляти про всі випадки надання неякісної медичної допомоги або ж відмови у наданні медичної допомоги на гарячі телефонні лінії області:
0 800 503 508 – в робочий час звертайтесь на гарячу лінію Запорізької обласної державної адміністрації
або
707-26-81 – цілодобова лінія Запорізького обласного лабораторного центру/
Будь ласка, будьте здоровими і відповідальними.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю