У Запоріжжі цього року, за словами заступника міського голови Олександра Кузьміна, зменшилася кількість хворих на туберкульоз майже на 21%, на сифіліс - на 33%.
- Таку тенденцію можна лише вітати, але спочивати на лаврах рано. Позитив лише намітився. Робота органів місцевого самоврядування повинна носити системний характер, - зауважив М. Фролов і, як приклад, поряд з позитивними фактами назвав проблеми, які є у місті з такими асоціальними явищами як СНІД і наркоманія.
У Запоріжжі діють 16 кабінетів контрольованого лікування асоціальних хвороб. Функціонують і кабінети психологічної допомоги тим пацієнтам, які вперше захворіли, скажімо, на туберкульоз.
Медичні заклади працюють спільно з неурядовими організаціями щодо профілактики, безкоштовного обстеження і лікування хворих.
Однак позбутися «вузьких» місць можна, на думку Миколи Фролова, шляхом подолання формалізму в роботі тих, хто опікується цими питаннями. Медики повинні робити свою справу, освітяни – свою. Не варто забувати і про так звану соціальну рекламу, яка діє за народним принципом «крапля камінь точить».
Заступник керівника регіону підтримав намір міської влади Запоріжжя звернутись до народних депутатів України з пропозицією прийняти закон, який би забороняв продавати слабо алкогольні напої, особливо пиво, у місцях масового відпочинку людей. Саме легкодоступність їх придбання часто – густо є причиною того, що молодих людей після пляшки пива тягне на подальші «подвиги» і, як результат, настає потреба в лікуванні.
Управління у справах преси та інформації