Учасники засідання розглянули поточні питання, пов’язані з розбудовою системи регіонального екомоніторингу та проведенням моніторингових досліджень навколишнього середовища.
З 2001 року в регіоні діє відповідна програма до 2010 року, затверджена сесією обласної ради, яка визначає засади співпраці 26 суб’єктів моніторингу. Вони проводять не лише аналіз стану довкілля, а й роблять наукові прогнозування його розвитку. Систематично дані кожного з суб’єктів моніторингу передаються до державного управління охорони навколишнього середовища у Запорізькій області, узагальнюються і оприлюднюються у щомісячному інформаційно-аналітичному бюлетені. Таким чином, стають надбанням громадськості.
Члени комісії дали згоду на приєднання до системи моніторингу ще трьох суб’єктів – регіональної служби водоплавних птахів, комунального підприємства «Запорізький інститут регіонального розвитку» та державної інспекції з карантину рослин по Запорізькій області.
- Облдержадміністрація сподівається на ефективну співпрацю всіх суб’єктів екологічного моніторингу, адже лише за такої умови можемо говорити про його дієвість, – зазначив О. Бережний.
Регіональна служба водоплавних птахів має дати об’єктивну оцінку міграції птахів в приазовській зоні і зокрема в гирлі Молочного лиману.
Щодо останнього, то Олександр Бережний з оптимізмом повідомив, що епопея з Молочним лиманом має вже перші результати. Відтепер рішенням Міністерства охорони навколишнього середовища України, якого обласна виконавча влада чекала не один рік, охоронні зобов’язання вилучені у АР ТОВ “Сини моря – Мотор Січ” і передані трьом райдержадміністраціям – Якимівській, Приазовській і Мелітопольській.
Управління у справах преси та інформації