Відкриваючи засідання, Олександр Старух наголосив на важливості зустрічей найавторитетніших людей регіону, що дозволяють не лише обговорити чинну Конституцію та запропоновані до неї зміни, їх сильні та слабкі сторони, але й виробити спільні пропозиції, що згодом будуть спрямовані до конституційної комісії.
- В цьому питанні ваша думка – думка людей, що присвятили своє життя служінню державі та людям, чиїми здобутками славиться наш Запорізький край, є надзвичайно важливою, – звернувся керівник області до членів Ради старійшин.
Посадовець ознайомив учасників засідання з результатами соціологічного опитування щодо ставлення жителів Запорізької області до проекту змін до Основного закону, запропонованого Президентом України.
- Хоча деякі положення проекту виявилися занадто складними для розуміння широкого загалу, в цілому цифри переконують, що народ не готовий відмовитися від частини своїх прав, подарувавши їх депутатам, - прокоментував Олександр Старух. – Більше половини запоріжців виступають за проведення всенародних виборів Президента.
Цю позицію підтримали й члени Ради старійшин: Президента має обирати народ, і лише народу належить право вносити зміни до Основного закону держави, одностайно наголошували патріархи запорізького істеблішменту.
Серед іншого лунали й пропозиції щодо введення механізмів відповідальності представників влади – зокрема, парламентарів, – та критика існуючої виборчої системи, що робить народного обранця підзвітним не його виборцям, а партійному керівництву.
Та головною передумовою ефективного функціонування держави, запорукою суспільної злагоди та добробуту, на думку всіх без виключення учасників дискусії, є активна участь у житті держави громадян, суворе дотримання законів та безумовне виконання конституційних норм і положень.
Під час зустрічі були також розглянуті деякі актуальні питання життєдіяльності області та суспільно-економічна ситуація, що склалася наразі в країні та регіоні зокрема.
Управління у справах преси та інформації