Ці та інші злободенні питання розглянуто на черговій селекторній нараді, яку провели заступники голови ОДА Олександр Сін і Микола Фролов за участю голів районних державних адміністрацій.
Проблеми гуманітарної та соціальної сфери порушив заступник голови ОДА Микола Фролов. Він нагадав головам РДА, що на порозі - випускні вечори, які, за словами посадовця, повинні пройти без негативних наслідків. Для цього необхідно налагодити зв'язок між освітніми, лікувальними та правоохоронними закладами.
Учасники селекторної наради обговорили і питання підготовки шкільних закладів до наступного 2009/2010 навчального року. Зокрема, Микола Фролов поцікавився тими школами, які тимчасово припиняють діяльність, особливо, чи визначено, яким чином і куди восени підуть навчатись учні зазначених шкіл.
Не оминули увагою під час наради й ситуацію на ринку праці області. Посадовець вважає, що на даному етапі треба більше уваги приділяти створенню нових робочих місць, а також сприяти тимчасовій зайнятості населення. Спрямовувати такі роботи треба на впорядкування зон відпочинку, прибирання територій придорожніх смуг, стихійних сміттєзвалищ.
До речі, з початку року на території регіону ліквідовано 981 звалище. Однак, на прибраних місцях постійно з'являються нові смітники. Нині в області зафіксовано 117 стихійних звалищ твердих побутових відходів. Найгостріше ця проблема стоїть на територіях Запорізького, Вільнянського, Приазовського та Приморського районів .
- Тільки системна робота допоможе розв'язати цю ситуацію. Для цього у нас є всі можливості – і дієві схеми санітарної очистки населених пунктів, і велика кількість людей, яких можна задіяти у громадських роботах, - підкреслив Микола Фролов.
На нараді також розглянули заходи, які необхідно вжити на місцях для впровадження у роботу дозвільних центрів принципу «організації єдності». Зокрема, заступник голови ОДА Олександр Сін повідомив про те, що Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва визначено 66 дозвільних документів, які повинні видаватися виключно у відповідних центрах. Нині ж посадовець поставив завдання перед керівниками цих закладів скласти перелік документів, які видаються на рівні районів та міст обласного значення, області та Києва. Наразі вирішується питання, куди треба буде звертатися підприємцям за дозвільними документами, які узгоджуються на рівні державних органів.
Також до 17 липня дозвільні центри на місцях повинні затвердити типовий регламент.
- Всі дозвільні процедури будуть відбуватись за єдиним регламентом. Це дасть можливість підприємцям не їздити і з'ясовувати, що і як підписати, а займатись конкретною роботою, - зауважив заступник голови обласної виконавчої влади.
Крім цього Олександр Сін порушив питання щодо створення місцевих та регіональних галузевих рад підприємців, рекомендованих Постановою Кабінету Міністрів.
- В області діють безліч громадських організацій, координаційні ради, різноманітні асоціації. Враховуючи активність підприємців, ця система може працювати. Наше завдання - донести до представників бізнесових кіл інформацію про можливість використання такого каналу зв'язку з владою, а вони нехай вирішують, потрібно їм це, чи ні, - зазначив посадовець.
Управління у справах преси та інформації