Відбулося засідання колегії управління охорони здоров'я облдержадміністрації, на якому розглянуто стан реалізації заходів, спрямованих на поліпшення якості надання медичної допомоги дитячому та жіночому населенню області.
У своїй доповіді заступник начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Раїса Шевченко зазначила, що показник малюкової смертності по області у 2008 році в порівнянні з 2007 зменшився на 22,74% або з 12,97 у 2007 році до 10,02 у 2008 році. Набули позитивної динаміки окремі напрямки роботи акушерсько-гінекологічної служби області: до 91 % підвищилися показники ранньої явки вагітних, до 65 % - нормальних пологів, до 74 % - партнерських пологів у пілотних закладах області; до 37 % - виживання дітей вагової категорії 500-999 грамів; знизилась захворюваність вагітних на 28 %; а новонароджених - на 14 %; кількість абортів зменшилася на 10%.
У рамках роботи програми “Репродуктивне здоров'я нації на період до 2015 року” з жовтня 2008 році розпочав свою роботу спільний українсько-американський проект «Разом до здоров'я».
Були визначені пріоритетні міста та райони області для проведення навчальних тренінгів з питань планування сім'ї та репродуктивного здоров'я: м. Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь, Запорізький, Оріхівський, Михайлівський, Бердянський та Мелітопольський райони.
У Запорізькій області забезпечена доступність до служби репродуктивного здоров'я та планування сім'ї. Функціонує Запорізький обласний Центр планування сім'ї, 4 міські центри планування сім'ї у Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі, Енергодарі та кабінети, які діють у жіночих консультаціях міст та районів області. Вагомим джерелом допомоги у зміцненні репродуктивного здоров'я, підвищення рівня організації та якості перинатальної допомоги став також міжнародний проект «Здоров'я матері та дитини», який працює в області з лютого 2007 року.
У роботі колегії взяла участь доктор медичних наук, професор Інституту гігієни та медичної екології АМН України Ольга Тимченко, яка повідомила про результати проведеної в нашій області роботи щодо вивчення впливу факторів ризику, насамперед, екології на стан репродуктивного здоров'я населення, материнської та малюкової смертності, основні демографічні показники. Згідно з дослідженнями, стан екології вже завдав серйозної шкоди населенню області на генетичному рівні.
Управління у справах преси та інформації