Хід реалізації у 2008 році заходів обласних програм з профілактики наркоманії, ВІЛ-інфекції, туберкульозу та хвороб, що передаються статевим шляхом, розглянуто на засіданні координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при облдержадміністрації.
За останні 5 років епідемічна ситуація в області щодо захворюваності на туберкульоз значно поліпшилась, знизившись на 8%, тоді як в Україні - всього на 4%. Досягненням медики вважають те, що торік їм вдалося обстежити на це захворювання 89,9% людей з групи соціального ризику.
У той же час зросла захворюваність на ВІЛ-інфекцію. Як свідчить статистика, у 2008 році зареєстровано найвищий рівень за всі роки зростання захворювання. Н ай гірша ситуація склалася у Мелітополі та Енергодарі, а також Михайлівському, Розівському, Веселівському районах. Розпочато лікування 220 ВІЛ-інфікованих антиретровірусними препаратами. Однак лише 49 ВІЛ-інфікованих споживачів ін'єкційних наркотиків регулярно звертаються за отриманням замісної підтримувальної терапії.
Тісно пов'язане з туберкульозом та ВІЛ-інфекцією питання наркоманії. Показник поширеності наркоманії в області впродовж останніх трьох років залишається майже незмінним. Рівень захворюваності торік складав 2,4 на 10 тисяч населення при середньому показнику в Україні – 1,2. Найбільше залежних виявлено у містах Запоріжжя, Мелітополь, Енергодар, у Кам'янсько-Дніпровському та Вільнянському районах.
Ситуацію може змінити не лише покращення просвітницької та профілактичної роботи. Медики звертають увагу на проблему фінансування лікувальних закладів, які утримують хворих на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію. Минулого року вдалося зробити ремонт лише деяких відділень обласного протитуберкульозного диспансеру. Як відзначали учасники засідання, через брак коштів затягується ремонт в о бласн ому центрі з проф і лактики та боротьби зі СНІДом.
Управління у справах преси та інформації