Остання позиція найбільше здивувала заступника голови облдержадміністрації Олександра Сіна під час селекторної наради з питань цінової політики на продовольчому ринку регіону, яку він провів з представниками районних органів виконавчої влади. Загалом по області ціни на продовольчі товари виросли в середньому на 7,6%, а в деяких районах - на 14%. Тому заступник голови облдержадміністрації О. Сін зобов'язав керівників територій зібратись разом з представниками торгівельних оптових організацій і виправити ситуацію.
- Передсвятковий ажіотаж не повинен дати спекулятивній ціні переважити економічно обґрунтовану, - наголосив посадовець і навів кілька фактів, які можуть знову повернути область на перші місця в Україні по росту інфляції.
Одні лише банани у другій декаді квітня подорожчали на 20%, хоча ніяких підстав для цього немає, адже курс долара стабілізувався, митниця теж не створює додаткових проблем.
Виросли ціни і на вітчизняні овочі по всій території області. Тому обласна виконавча влада знову пропонує містам регіону локально організувати сільськогосподарські ярмарки, а аграріям - активно долучитись до участі.
Ціни на цукор пропонується "збити" шляхом інтервенції цього продукту. Вже є згода Держкомрезерву щодо виділення нашому регіону зі складів Дніпропетровська цукор за ціною 3,50 за кілограм.
М'ясо птиці, яловичини, свинини найбільше подорожчало у Запоріжжі, Енергодарі, Токмаку, Пологах. А от ціни на яловичину у Мелітополі всіх приємно здивували. Тут його можна купити по 30 грн. за 1 кг. За словами керівництва міської влади ціни вдалося утримати за рахунок організації постійної оптової торгівлі місцевих товаровиробників, зокрема, агрофірми ім. Фрунзе.
Оріхівський район у квітні відзначився тим, що дав 7,5% приросту ціни на яйця. І це при тому, що район є чи не найбільшим виробником цієї продукції.
За словами Олександра Сіна, до середини травня немає підстав для підвищення цін на хліб, з чим також згодні і хлібовиробники.
Управління у справах преси та інформації