За інформацією Міністерства освіти та науки, педагоги максимально мають бути переведені на роботу в гнучкому та дистанційному режимі. Це пов’язано з запровадженням загальнонаціонального карантину.
При цьому навіть за працівниками, що фактично не виходять на роботу, за законом зберігається середня заробітна плата. Відповідне роз’яснення підготувало МОН спільно з ЦК Профспілки працівників освіти та науки України та розіслало до департаментів (управлінь) освіти та науки обласних та Київської міської державних адміністрацій.
– Як повідомлялося раніше, за будь-яких умов та незалежно від того, чи виходить вчитель на роботу на період карантину, за ним має зберігатися заробітна плата. Так, в багатьох закладах освіти перестали примушувати педагогів виходити на роботу в порожні школи. Однак сигнал дійшов не до всіх, тому ми підготували ще одне роз’яснення. Також закликаємо вчителів відстоювати свої права, адже без їхніх звернень та скарг нам важко включитися в процес, – зазначила заступниця Міністра освіти та науки України Любомира Мандзій.
Так, в листі на департаменти (управління) освіти та науки йдеться про те, що в умовах загальнонаціонального карантину примусове відправлення працівників у відпустки, зокрема без збереження заробітної плати, на період тимчасового зупинення навчання є неприпустимим. Також в ньому нагадується, що на період карантину за всіма працівниками зберігається середня заробітна плата (її розмір визначається згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року №100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати»).
Зокрема, в документі пояснюється, що працівники, які фактично не виходять на роботу під час карантину, мають вважатися такими, що не виходять на роботу у зв’язку з простоєм (згідно зі статтею 34 Кодексу законів про працю України, простій – це тимчасове зупинення роботи, викликане невідворотною силою або іншими обставинами). Так, за ними, відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України, має зберігатися середній заробіток за час простою.
У випадку, якщо викладач виконує іншу організаційно-педагогічну роботу, оплата його праці здійснюється коштом заробітної плати, встановленої при тарифікації.
Так, за рекомендацією МОН, Департаментом освіти та науки облдержадміністрації було направлено вищезгаданий лист МОН керівникам органів управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів, уповноваженим в управлінні освітою об’єднаних територіальних громад, керівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти, інтернатних та позашкільних навчальних закладів обласного підпорядкування.
Довідково.
Контакти Служби освітнього омбудсмена:
- Адреса для електронних звернень: info@eo.gov.ua або за посиланням https://zvernennya.eo.gov.ua/
- Адреса для письмових звернень: Служба освітнього омбудсмена, 03058, м. Київ, відділення поштового зв'язку 58, а/с 48
- Телефон для зв'язку: +380 951438726
Департамент інформаційної дільності та комунікацій з громадськістю