Навчити щонайменше шість мільйонів українців цифровій грамотності у найближчі три роки – такою є мета Уряду. Для її реалізації Міністерство цифрової трансформації України запустило онлайн платформу цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.
Наприкінці минулого року Мінцифра провела перше в Україні дослідження з цифрової грамотності населення. За його даними, 53% українців не мають базового рівня цифрових навичок. А 15,1% з них віком 60-70 років не володіють цифровими навичками взагалі. Цікаво, що українці зацікавлені в навчанні цифровим навичкам. Це підтвердили 47% опитаних українців віком 18–70 років.
Наразі на онлайн платформі з цифрової грамотності доступні три освітні серіали:
- Базові цифрові навички. Користувачі дізнаються, як користуватися пошуковиком, електронною поштою, месенджерами. Навчаться створювати фото та відео, а також дізнаються про безпеку онлайн.
- Цифрові навички для вчителів. Вчителі дізнаються, як застосовувати онлайн інструменти, щоб навчальний процес став більш захопливим і ефективним.
- Безпека дітей в інтернеті. На курсі можна дізнатися, які онлайн ігри безпечні, що таке грумінг, секстинг, сексторшен і як уберегти дітей від цих загроз в інтернеті.
Серіали доступні у трьох варіантах: українською, іноземною та жестовою мовами. Протягом 2020 року планується додати ще 12 нових освітніх серіалів.
Кожен, хто успішно здасть фінальне тестування, отримає електронний сертифікат. Ним можна поділитися у соціальних мережах або завантажити.
Проєкт втілено за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge. Підтримку в розробці освітніх серіалів надавали компанії Google Україна, Microsoft Ukraine, Академія ДТЕК, Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні, CISCO, СFC Consulting, Освіторія, Global Teacher Prize.
Також у проєкті Дія.Цифрова освіта з’явилась соціальна реклама. У центрі сюжету ролика — допитлива жінка Світлана. Вона йде повз чергу та розповідає людям про можливості цифрового світу. Соціальну рекламу можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, Мінцифра підписала меморандум з Українською бібліотечною асоціацією щодо співпраці з 6000 комп’ютеризованими бібліотеками. Окрім того, триває робота над створенням офлайн хабів із навчання цифровим навичкам на базі бібліотек, ЦНАПів, шкіл та університетів.
За матеріалами Урядового порталу