Стан розмінування території Запорізької області, забрудненої вибухонебезпечними предметами під час Другої світової війни та внаслідок військової діяльності, обговорили учасники засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області, яке відбулось під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Антонова.
Головним управлінням ДСНС України у Запорізькій області проведено комплекс робіт з нетехнічного обстеження територій, що дозволило виявити підтверджено небезпечні ділянки на загальній площі понад 2802 га, які потребують здійснення комплексу заходів щодо позначення небезпечного району шляхом встановлення систем маркування, їх утримання та обслуговування.
За словами заступника начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олександра Семенка, за 2019 рік було здійснено 543 залучення піротехнічних розрахунків, під час яких було знищено 3495 одиниць вибухонебезпечних предметів. Кожен виявлений вибухонебезпечний предмет був реальною загрозою для життя жителів Запорізької області.
З метою попередження загибелі чи травмування населення від необережного поводження з вибухонебезпечними предметами та враховуючи велику кількість вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни та сучасних боєприпасів, які потрапляють на територію області із зони проведення операції об’єднаних сил, існує необхідність проведення та забезпечення супроводу фахівцями-піротехніками під час земляних робіт у місцях розробки ґрунту, прокладання комунікацій, обстеження на ділянках місцевості, визначених для будівництва.
За рішенням комісії головам райдержадміністрацій доручено взяти на контроль питання проведення та забезпечення супроводу фахівцями-піротехніками; Головному управлінню ДСНС України у Запорізькій області − забезпечити своєчасне реагування на всі випадки виявлення вибухонебезпечних предметів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю