Сьогодні, 13 січня, у Києві проходять перші у цьому році консультації зі створення проєктів перспективних планів областей. У Міністерстві розвитку громад та територій України регіоні за участі представників облдержадміністрацій, місцевого самоврядування та народних депутатів обговорюють майбутні конфігурації громад Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей.
− У цьому році ми маємо остаточно сформувати перспективні плани усіх областей, щоб на їхній основі йти на місцеві вибори. Під час консультацій, які розпочалися наприкінці минулого року і продовжуються сьогодні, ми хочемо почути усі обласні державні адміністрації, побачити, де потрібні додаткові обговорення на місцях, щоб вийти в кінці на узгоджені варіанти перспективних планів. Затверджуючи фінальні варіанти перспективних планів, ми в Уряді маємо бути впевнені, що усі проблемні питання були обговорені за участі місцевої влади, − звернулася до учасників консультацій Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак.
Мінрегіон спільно з підкомітетом з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування у грудні минулого року розпочали консультації щодо майбутніх перспективних планів областей.
Консультації вже відбулися по перспективних планах Житомирської, Закарпатської, Кіровоградської, Київської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької та Черкаської областей.
Нагадаємо, проєкт перспективного плану формування територій громад Запорізької області передбачає покриття 100% території області та створення 77 спроможних територіальних громад. На сьогодні в області створена 61 об’єднана територіальна громада, в які об’єдналися 217 місцевих рад, що складає 72,58% від загальної кількості місцевих рад, які існували до початку реформи (299). Площа території об’єднаних територіальних громад — 75,67% від загальної площі території області. Громади створені у кожному із 20 районів області.
Довідково.
20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019. Закон передбачає зокрема, що об’єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом. За даними Мінрегіону, затвердженими Урядом перспективними планами формування територій громад покрито вже 90,3% території країни.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю