Заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін провів зустріч з Почесним консулом Республіки Албанія Шахіном Омаровим та Уповноваженим представником Верховної Ради України з прав людини в східних областях Сергієм Красноперовим. Учасники зустрічі обговорили питання взаємодії місцевої влади, громади та албанської національної спільноти у Приазовському районі.
У Приазовському районі у селах Дівнинське, Гамівка та Георгієвка компактно проживають албанці. Ці поселення засновані албанцями ще в 60-х роках ХІХ століття. За останнім переписом населення 2001 року в області налічувалося 892 особи, які заявили про свою приналежність до албанської національності.
– На території нашої області проживають понад 130 національностей і наша політика така, що ми всіма способами та можливостями підтримуємо їх, намагаємося знайомити різні культури між собою, виховуємо толерантність. Ми єдина область, у якій є програма фінансової підтримки національних товариств. І ми готові оперативно розглядати та вирішувати питання, що ставлять перед нами представники всіх національних спільнот. Головне завдання – не допустити незрозумілих ситуацій, які виникають ніби на міжнаціональному підґрунті. Цього ми допустити не можемо, – зазначив Едуард Гугнін.
Як розповів Шахін Омаров, до нього, як до консула, надходили звернення від жителів сіл Приазовського району, в яких порушувалося широке коло питань, у тому числі і проблемних.
– Ми їдемо зараз у Приазовський район на зустріч з місцевими жителями і керівниками закладів культури, освіти, депутатами та посадовцями. Хочемо розібратися у всіх питаннях без зайвих емоцій та суб’єктивізму, – повідомив Шахін Омаров.
За словами директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Мороко, до албанського товариства, як і до будь-яких інших представників національних меншин, у нашій області ставляться з повагою та толерантністю.
– У Приазовському районі створено дві албанські громадські організації: громадська організація «Албанське національно-культурне товариство «Рузе» та албанське культурно-просвітницьке товариство «Дарданія». У районі також є албанський фольклорний колектив «Ружоаверди» та дитячий танцювальний колектив «Тинглазуридимти», який займається у танцювальному колективі «Веселка» Гамівського будинку культури. Албанську мову вивчають учні Дівнинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Навчальний заклад забезпечений педагогічними кадрами, які отримали фахову освіту та пройшли перепідготовку в Албанії. У школі працює гурток «Їштівічкі-Ласточки», де вивчають історію переселення албанського народу з Балканського півострова, культуру, народні традиції, побут. Тобто ми бачимо, що в районі створено умови для розвитку та поширення албанської культури, – зазначив Владислав Мороко.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю