Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За місяць у браконьєрів вилучено понад 100 кг незаконно добутих водних біоресурсів

7 серпня 2019 - 13:40

У період з першого по 31 липня 2019 року Запорізький рибоохоронний патруль задокументував 83 правопорушення.

За інформацією Запорізького рибоохоронного патруля, за підсумками рибоохоронних заходів на водоймах області складено 54 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП, 21 - за ч. 4 ст. 85 КУпАП та два акти вилучення безхазяйного майна. В результаті перевірок місць реалізації водних біоресурсів інспектори оформили чотири протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП та два протоколи за ст. 85-1 КУпАП.

За звітний період у порушників вилучено 106 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 35 заборонених знарядь лову. Нараховано збитків, завданих рибному господарству України, на суму 20 тис. 620 грн.

Для прикладу, 05 липня в ході відпрацювання оперативної інформації в акваторії Дніпровського водосховища, у межах с. Августинівка Запорізького району було зупинено незаконний рибний промисел двох громадян. У човні порушників було знайдено сітку та незаконно добуті водні біоресурси у кількості: 126 екз. карася сріблястого, 11 екз. річкового окуня, 13 екз. плітки, два екз. ляща та 12 екз. плоскирки. Загальна вага улову склала  20 кг. Рибній галузі завдано  збитків на суму  4 012 грн.

 Під час рибоохоронного рейду в акваторії Каховського водосховища, у межах с. Лисогірка Запорізького району 21 липня інспектори зупинили громадянина, який «бив» рибу за допомогою електровудки. Здобиччю порушника стали 11 екз. сазана загальною вагою 15 кг. Збиток становить 3 366 грн.

За фактами грубих порушень правил рибальства на громадян складено три протоколи за ч. 4 ст. 85 КупАП. Знаряддя та засоби вчинення правопорушення, а також незаконно добуті водні біоресурси вилучено до рішення суду.

Нагадаємо, на внутрішніх водоймах Запорізької області забороняється як промисловий, так і любительський лов раків. Заборона охоплюватиме водойми загального користування  крім водойм аквакультури. Якщо рибальство за допомогою заборонених знарядь лову заборонено завжди, то любительський лов дозволяється на ділянках для любительського рибальства.  

Порушникам може загрожувати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Наприклад, за незаконне зайняття рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність згідно зі ст. 249 КК України. Штраф може становити від 1700 до 3400 грн  або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Довідково.

Запорізький рибоохоронний патруль звертається з проханням: якщо ви помітили порушення –  терміново повідомляйте за номером «гарячої лінії» (067)-622-04-66.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Допомога поруч: як діяти постраждалим від ворожих дій запоріжцям

Збитки на сотні тисяч гривень: наслідки масованої атаки ворожими «шахедами» по Запоріжжю

Державний пакет акцій АТ «ІнститутТитану» – на приватизаційному аукціоні

Чергова терористична атака по мирному місту: троє загиблих та троє поранених у Запоріжжі

В Запоріжжі відбулося засідання міжфракційного депутатського обʼєднання «Добробат»

«Сонячний РеСтарт» – новий навчальний курс для ветеранів та ветеранок

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.08.2024

Впродовж доби окупанти 208 разів били по 14 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 915-го дня війни

Запорізька область на варті безпеки: 427 Пунктів незламності готові приймати мешканців у разі надзвичайної ситуації

Черговий акт тероризму країни-агресорки: загинув чоловік та поранена жінка в одному із сіл Вільнянської громади

Всеукраїнський проєкт «Освітній Суп»: запорізькі школярі можуть долучитися до безоплатних занять з української мови та математики