Реалізація права кожної дитини зростати у сім’ї − пріоритетний напрямок державної політики. Для його розвитку створюються прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї опікунів, піклувальників.
Для якісного супроводу таких сімей здійснюється підготовка спеціалістів, які в подальшому будуть працювати з прийомними сім’ями, дитячими будинками сімейного типу, сім’ями опікунів, піклувальників.
Для підвищення професійної компетентності надавачів соціальних послуг з методики роботи з сім’ями, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, регіональні тренери Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять семінари для спеціалістів, які працюють з цією категорією клієнтів. Черговий триденний семінар-тренінг проведено для 21 спеціаліста з м. Запоріжжя, Мелітополя, Запорізького, Вільнянського, Пологівського, Веселівського районів, Павлівської, Петромихайлівської, Біленьківської, Долинської та Михайлівської об’єднаннях територіальних громад. Учасники навчаються за програмою Міністерства соціальної політики та зможуть надавати якісні соціальні послуги особливій категорії сімей, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Навчання поєднує теорію та практичні вправи, в ході яких набуваються вміння та відпрацьовуються навички.
За словами фахівців, таке навчання особливо актуальне для надавачів соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах, адже більшість з них не мають достатньо досвіду та знань щодо вирішення проблемних питань, які виникають у сім’ях під час виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Учасники семінару розглянули такі питання: особливості сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу; взаємодія центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і служб у справах дітей у процесі встановлення опіки, піклування, створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; вікові особливості розвитку дитини; процес адаптації дитини до нових соціальних умов та адаптація сім’ї до нової дитини; методи сімейного виховання; налагодження взаємодії та порозуміння між соціальним працівником та прийомними батьками, батьками-вихователями тощо.
Підсумковим етапом семінару став залік та видача сертифікатів учасникам, які успішно пройшли курс навчання.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю