У виставковому центрі «Козак-палац» відбулось відкриття літнього ярмарку вакансій для вимушено переміщених осіб та учасників АТО/ООС за участі першого заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуфа Куркчі. У заході також взяли участь заступник директора - начальник управління Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, керівники громадської організації «СВ-платформа», координатори міжнародного проєкту «Подолання наслідків конфлікту» та близько 30 запорізьких роботодавців, що шукають кваліфікованих працівників.
За фінансової підтримки Світового банку, відповідно до угоди між Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, облдержадміністрацією та аналітичним центром «СВ-Платформа» у Запорізькій області реалізується проєкт «Подолання наслідків конфлікту».
Проєктними заходами охоплені 5 міст області: Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар та Токмак.
Для тих, хто хоче відкрити власну справу, проводяться п’ятиденні бізнес-тренінги. Програма надає теоретичні та практичні знання з фінансового планування, основ маркетингу, стратегії продаж, юридичного захисту тощо. Також можна безкоштовно пройти тримісячні професійні курси для отримання нової професії або підвищення кваліфікації у навчальних закладах за вибором учасників.
Підбито проміжні підсумки міжнародного проєкту «Подолання наслідків конфлікту». Три місяці успішні бізнесмени ділилися досвідом із 50 початківцями, більшість серед яких − вимушені переселенці з Криму та Донбасу і ветерани АТО. За словами бізнес-тренера Тетяни Сидоренко, найбільше стартапів з’являється у сферах торгівлі, громадського харчування, виробництва сувенірів, дрібного ремонту та інформаційних технологій.
− Перш за все, хочу подякувати керівництву облдержадміністрації за ініціативу та партнерство у реалізації в регіоні проєкту «Подолання наслідків конфлікту». Це лише частина реалізації державної політики по захисту прав вимушено переміщених осіб та учасників АТО та їх сімей. Таким людям важко адаптуватися на новому місці, не маючи необхідних навичок та роботи. Наразі є можливість пройти навчання чи перенавчання, змінити кваліфікацію, знайти роботу чи розпочати власну справу. Цей проєкт має великий попит та буде реалізовуватися у Запорізькій області й надалі, − наголосив перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі.
За попередніми даними у Запорізькій області налічується близько 60 тисяч ветеранів АТО та членів їхніх сімей, 53 тисячі внутрішньо переміщених осіб та близько 50 тисяч інших вразливих верств населення.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю