Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Віктор Ющенко: головна мета антикризових заходів – запобігання рецесії української економіки

12 листопада 2008 - 15:01

Під час Загальнонаціональної антикризової наради Президент України Віктор Ющенко назвав основні причини виникнення фінансової кризи.

При цьому Глава держави наголосив, що Україна опинилася серед найбільш постраждалих країн.

«Головна і визначальна причина – не у зовнішніх ринках, а у непослідовній, часто помилковій внутрішній політиці. Світова криза стала лише детонатором проблем української економіки», – вважає Глава держави.

Віктор Ющенко констатував, що упродовж тривалого часу не зверталася увага на негативні процеси у багатьох принципових сферах.

По-перше, виробники зосередилися на зовнішніх ринках і не розвивали внутрішні.

По-друге, попит, як правило, задовольнявся за рахунок імпорту, що підірвало зовнішньоторговельний баланс. Окрім цього, Україна отримала значний обсяг корпоративних позик – близько 35 млрд. дол. США, левова частка яких була спрямована на імпорт споживчих товарів. Не маючи можливості рефінансувати ці позики, українська економіка отримала проблеми не лише із зовнішньоторговельним сальдо, а й із сальдо поточного рахунку.

По-третє, практично кожен уряд і парламент щедро роздавав соціальні обіцянки і пільги, профінансувати які неможливо (саме тому вони щороку зупинялися законами про Державний бюджет).

По-четверте, урядом і Національним банком навесні було розгорнуто боротьбу з інфляцією створенням монетарного голоду.

Президент нагадав, що різко критикував таку практику й застерігав уряд і Національний банк про її наслідки – позбавлення підприємств доступу до кредитів і підрив економічного зростання. Негативні наслідки мала ревальвація гривні. «Кожен із цих факторів разом створив хворобливий фон української економіки», – підсумував Президент.

Після 8 місяців такої політики перші ознаки кризи почалися у вересні з недовіри до банківського сектору і національної валюти. Ситуація, що склалася з Промінвестбанком, додатково посилила фактор недовіри.

Проте, за словами Президента, вдалося витримати цей виклик стабільності банківській системі. «Сьогодні ситуація уже не є такою критичною. Повертається довіра до гривні, формуються резерви, є багато інших речей, які є добрими ознаками», – оцінив Президент.

Він нагадав, що першою і негайною реакцією став план дій, погоджений Радою національної безпеки і оборони. «Ми зуміли схвалити у парламенті антикризовий пакет, який дозволив державі швидко втручатися для подолання негативних явищ в окремих банках», – додав Віктор Ющенко.

Непопулярні але потрібні рішення схвалив Національний банк. «У результаті ми стабілізували становище і створили умови для доступу до ресурсів Міжнародного валютного фонду», – сказав Президент.

За словами Віктора Ющенка, 16,4 млрд. доларів США цієї допомоги будуть використані для фінансування антикризових заходів (рекапіталізація банків тощо).

Президент наголосив, що ситуацію вдалося стабілізувати, валютний курс було приборкано, але в цілому криза не подолана. «Цих заходів ще недостатньо», – сказав він.

Президент закликав тверезо і спокійно бачити нові загрози, найбільша з яких – сповільнення розвитку економіки, розбалансування фінансової системи і зменшення зайнятості.

«Коли ми говоримо про антикризову систему дій, ціль номер один – потрібно все зробити для підняття національної економіки», – заявив Віктор Ющенко.

 

Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

 

Читайте також

До уваги автоперевізників!

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 299 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 987-го дня війни

Енергоефектині ОСББ: як багатоповерхівки готуються до зими

До зими – під новим дахом: в Запоріжжі активно відновлюють будинки, пошкоджені ворожими КАБами

Простір єднання та допомоги: у Запоріжжі відкрився новий ветеранський простір «Рубікон Hub»

єОселя стає доступнішою: молодь може отримати іпотеку з першим внеском від 10%

Новий інструмент підтримки для ВПО – субсидія на оренду житла

Майбутнє української енергетики – за атомною генерацією

Стартувала друга хвиля програми з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин «Разом»

Україна повертає довоєнні показники експорту: Уряд продовжує покращувати логістику та підтримувати українських виробників