Члени Керівного комітету та робочої групи з розробки проєкту Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2027 року проголосувати за представлений проєкт Стратегії під час спільного засідання.
Захід відбувся під головуванням тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Елли Слепян. У обговоренні взяли участь генеральна директорка Директорату регіонального розвитку Мінрегіона України Олена Бойко, докторка економічних наук, заступниця директора Інституту регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України Ірина Стронянська, старша експертка з розвитку промисловості та старт-спеціалізацій Команди підтримки реформ Мінекономрозвитку України Ніно Даменія.
- Хочу всім нагадати, що наша нинішня Стратегія регіонального розвитку спливає у 2020 році. Всі структурні підрозділи активно займалися розробкою пропозицій до нової Стратегії-2027 у невеликих робочих групах. Загалом, щоб урахувати найбільш актуальні питання, до цієї роботи було залучено понад 180 фахівців. Головна мета нашого засідання – розглянути, обговорити, внести корективи, заслухати пропозиції. Чим більше компетентних людей долучається до роботи над таким важливим та масштабним документом, тим краще. Тоді проєкт Стратегії буде винесено на широке громадське обговорення, - підкреслила Елла Слепян.
Ірина Стронянська презентувала присутнім вибірку з проведеного великого дослідження, що відповідає місії та стратегічним пріоритетам Запорізької області. За стратегічним баченням, Запорізький край – регіон з безпечними умовами життєдіяльності, високою якістю життя, неоіндустріальною економікою, конкурентоспроможною в національному та світовому просторі.
Місія полягає у збереженні, інклюзивному розвитку та ефективному використанні людського, економічного, історико-культурного, освітньо-наукового потенціалу регіону для зростання якості життя населення всіх громад.
Для забезпечення результату існує чотири стратегічні цілі. Це: розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення; конкурентоспроможна в національному та глобальному просторі економіка регіону; гармонійний просторовий розвиток; екологічна безпека та ресурсоефективне чисте виробництво.
За результатами активного обговорення члени Керівного комітету та робочої групи проголосували взяти за основу стратегічний аналіз, SWOT-аналіз, види економічної діяльності, які доцільно включити до стратегічної цілі на засадах старт-спеціалізації, при цьому доопрацювати їх під час детального опису проєкту Стратегії-2027.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю