Кабінету Міністрів України вдалося змусити НАК «Нафтогаз України» знизити ціну на газ для населення. Зараз вона майже однакова для всіх регіонів. Натомість ціна на тепло – різна. Подекуди різниця становить два рази і більше – в залежності від регіону та оновлення комунальних мереж господарства. Про це повідомив Урядовий портал.
Ситуація ускладнюється ще й тим, що теплокомуненерго є фактичним монополістом і споживачу нема кому жалітися на необґрунтовані нарахування.
Тому відповідно до урядового рішення з початку опалювального сезону діятимуть такі тарифи:
З постачання теплової енергії:
- у разі оснащення приладами обліку - 1400 гривень за 1 Гкал (з урахуванням ПДВ);
- у разі відсутності приладів обліку - 35,21 гривні за 1 кв. метр (з урахуванням ПДВ).
З постачання гарячої води:
- за умови підключення рушникосушильників до систем постачання гарячої води – 83,66 гривні за 1 куб. м (з урахуванням ПДВ);
- у разі їх відсутності - 75,74 гривні за 1 куб. м (з урахуванням ПДВ).
Оплата населенням міст обласного значення та Києва послуг з постачання теплової енергії і постачання гарячої води здійснюватиметься з урахуванням установлених відповідними органами місцевого самоврядування тарифів, які не перевищують граничні ціни, що визначені Кабінетом міністрів України.
Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Уряд рекомендував щомісячно моніторити тарифи на тепло і гарячу воду і вживати заходів у разі необґрунтованого їх підвищення.
Для міст районного значення, які мають обмежені бюджети, Уряд через Фонд регіонального розвитку виділив 3 млрд. грн на енергомодернізацію комунальної сфери.
За матеріалами Урядового порталу