Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Триває процес автономізації запорізьких закладів охорони здоров’я

31 травня 2019 - 15:21

В Україні триває реформування системи охорони здоров’я, суть якої полягає у переході від системи бюджетного фінансування до персоніфікованої оплати за принципом «гроші ходять за пацієнтом». У новій системі фінансування обов’язковою умовою для закладів охорони здоров'я є автономний статус. Під автономізацією мається на увазі зміна організаційно-правової форми на комунальне некомерційне підприємство.

Стан автономізації закладів охорони здоров’я Запорізької області, що надають спеціалізовану медичну допомогу, обговорили учасники апаратної наради Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

За станом на початок року всі  48 закладів охорони здоров’я надання первинної медичної допомоги Запорізької області та шість закладів спеціалізованої медичної допомоги (Мелітопольська міська лікарня планового лікування, Токмацька БЛІЛ, Веселівська БЛІЛ, Приморська ЦРЛ, Мелітопольська міська стоматологічна поліклініка, Запорізька стоматологічна поліклініка № 5) реорганізовано на комунальні некомерційні підприємства. Уклали договори про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення з Національною службою здоров’я України на 2019 рік усі 48 комунальних некомерційних підприємств надання первинної медичної допомоги, один заклад спеціалізованої медичної допомоги (Веселівська БЛІЛ), десять приватних підприємств та ФОП у Запорізької області.

Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 1 січня 2020 року реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій здійснюватиметься відповідно до цього Закону для всіх видів медичної допомоги, в тому числі, для спеціалізованої.

Наразі в Запорізькій області 70 закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану вторинну медичну допомогу, та 15 – високоспеціалізовану (третинну) медичну допомогу. Серед закладів охорони здоров’я вторинного рівня: 16 міських лікарень, 17 центральних районних лікарень, три районні лікарні інтенсивного лікування (Веселівська, Пологівська, Токмацька),  дві районні лікарні (Молочанська, Нововасилівська),  п’ять пологових будинків, дві дитячі лікарні (м. Запоріжжя ДЛ № 1 та № 5),  15 спеціалізованих, 10 стоматологічних поліклінік.

Відповідно до моніторингу стану автономізації закладів охорони здоров’я Запорізької області на сьогодні із 70 закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги реорганізовано на КНП  32 (46%),  11 закладів знаходяться в процесі перетворення (16%), 27 закладів ще не розпочинали реорганізацію (38%).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Робота громадського транспорту 29 серпня 2024 року

Обласна влада реагує на звернення громадян: гаряча лінія з заступником голови Запорізької ОДА Олександром Щербаковим

Простір для дітей з особливими освітніми потребами: у дитячому садку № 144 розпочалось очне навчання

Економія електроенергії – потреба часу

За матеріалами СБУ заочно засуджено так званого отамана «Мелітопольської козачої дружини»

Режим дня, правильне харчування, сон та щеплення: як підготувати дитину до навчання в школі

Допомога ВПО, підтримка освіти та медицини: до Запоріжжя приїхав гуманітарний координатор ООН в Україні Матіас Шмале

Допомога поруч: як діяти постраждалим від ворожих дій запоріжцям

Збитки на сотні тисяч гривень: наслідки масованої атаки ворожими «шахедами» по Запоріжжю

Державний пакет акцій АТ «ІнститутТитану» – на приватизаційному аукціоні

Чергова терористична атака по мирному місту: троє загиблих та троє поранених у Запоріжжі

В Запоріжжі відбулося засідання міжфракційного депутатського обʼєднання «Добробат»