Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Як отримати медичну допомогу у відпустці та на курорті: рекомендації Нацслужби здоров’я

29 травня 2019 - 09:21

Поступово на узбережжі Азовського моря розгортається курортний сезон. Тож актуальним  стає питання надання медичних послуг для відпочивальників. За інформацією Національної служби здоров'я України, якщо людина приїхала на відпочинок і так сталося, що вона або її дитина потребує медичної допомоги, вона може розраховувати на такі види безоплатної медичної допомоги:

  • екстрена (невідкладна) медична допомога. Якщо людина знаходиться у невідкладному стані (коли життю та здоров'ю загрожує небезпека), необхідно викликати швидку, яка надасть допомогу незалежно від того, в якому місті людина подала декларацію про обслуговування у сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Екстрену (невідкладну) допомогу завжди нададуть у будь-якому закладі охорони здоров’я за зверненням пацієнта, коли існує безпосередня загроза життю та здоров’ю людини. 
  • первинна медична допомога. Якщо пацієнт потребує безкоштовної планової консультації лікаря первинної ланки або проведення аналізів, що входять до гарантованого пакету послуг первинної медичної допомоги, або електронного рецепта за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки», їй потрібно на місці відпочинку подати декларацію про обслуговування у місцевого лікаря первинної ланки. Попередня декларація буде деактивована автоматично. Після повернення додому пацієнт може подати нову декларацію до свого попереднього або іншого лікаря, що надає первинну допомогу у його населеному пункті. 

Якщо пацієнт потребує первинної медичної допомоги, але не хоче подавати нову декларацію, він може отримати цю послугу в будь-якому приватному закладі, але вже за власні кошти. Тільки подання декларації про обслуговування у лікаря первинної ланки гарантує отримання послуг первинної медичної допомоги безоплатно для пацієнта. Адже тоді за надання послуг первинної медичної допомоги закладу охорони здоров’я заплатить Національна служба здоров’я України. 

Оплата за обслуговування пацієнта, що отримав медичну послугу, обравши під час відпустки іншого лікаря первинної допомоги, надійде до закладу охорони здоров'я, в якому працює цей лікар, у наступному звітному місяці. 

Адреси центрів первинної медико-санітарної допомоги можна дізнатися за посиланням.

Довідково.

Як повідомляють у Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації, у Запорізькій області наразі є 59 закладів надання первинної медико-санітарної допомоги та 261 амбулаторія, які зареєстровані у системі eHealt. У цих закладах працюють 998 лікарів (сімейних/педіатрів/терапевтів). За даними статистики НСЗУ, у Запорізькій області проживає 1,72 млн чоловік,  з яких 1,24 млн  уже уклали декларації з лікарями (71,75%).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Робота громадського транспорту 29 серпня 2024 року

Обласна влада реагує на звернення громадян: гаряча лінія з заступником голови Запорізької ОДА Олександром Щербаковим

Простір для дітей з особливими освітніми потребами: у дитячому садку № 144 розпочалось очне навчання

Економія електроенергії – потреба часу

За матеріалами СБУ заочно засуджено так званого отамана «Мелітопольської козачої дружини»

Режим дня, правильне харчування, сон та щеплення: як підготувати дитину до навчання в школі

Допомога ВПО, підтримка освіти та медицини: до Запоріжжя приїхав гуманітарний координатор ООН в Україні Матіас Шмале

Допомога поруч: як діяти постраждалим від ворожих дій запоріжцям

Збитки на сотні тисяч гривень: наслідки масованої атаки ворожими «шахедами» по Запоріжжю

Державний пакет акцій АТ «ІнститутТитану» – на приватизаційному аукціоні

Чергова терористична атака по мирному місту: троє загиблих та троє поранених у Запоріжжі

В Запоріжжі відбулося засідання міжфракційного депутатського обʼєднання «Добробат»