В обласній прокуратурі відбулась нарада, присвячена стану додержання органами Національної поліції в області вимог законодавства при провадженні досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами зайняття гральним бізнесом, прокурорського нагляду з цих питань. Також було розглянуто питання щодо стану додержання органами Національної поліції в області вимог законодавства при провадженні досудового розслідування кримінальних проваджень за фактами розкрадання майна компаній «Укртелеком» та «Запоріжжяобленерго», а також за фактами порушення здійснення операцій з металобрухтом, прокурорського нагляду з цих питань. Участь у заході взяли прокурор Запорізької області Валерій Романов, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль та начальник Управління Служби безпеки України в Запорізькій області Олександр Хілько.
Відкриваючи спільну нараду, прокурор Запорізької області Валерій Романов зазначив, що існування такого негативного явища як гральний бізнес негативно впливає на економічну стабільність держави та часто штовхає людей на вчинення корисливих кримінальних правопорушень, адже вони мають здобувати кошти для відвідування гральних закладів. Апарат прокуратури області минулого року неодноразово орієнтував органи Нацполіції області та керівників місцевих прокуратур на необхідність вжиття заходів до виявлення розкриття додержання вимог кримінально-процесуального законодавства при здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях за фактами зайняття гральним бізнесом. Однак, як свідчить наявний стан справ, позитивних зрушень не відбулось.
- Згідно зі статистикою, у 2017 році було виявлено 41 відповідний злочин. Минулого року - майже вполовину менше - 21. У поточному році на облік поставлено лише 15 кримінальних правопорушень. Поряд з цим, за матеріалами оперативно-розшукової діяльності не розпочато жодного кримінального провадження про гральний бізнес, — підкреслив прокурор Запорізької області Валерій Романов
Окрему увагу прокурор приділив питанням розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, предметом посягань у яких є майно товариств «Укртелеком» та «Запоріжжяобленерго», тобто кабельно-провідникова продукція. А також злочинам, пов’язаним із порушенням порядку операцій з металобрухтом — незаконній діяльності приймальних пунктів, куди здаються металеві паркани, каналізаційні люки та устаткування мереж зв’язку. Для певних осіб це вже перетворилось на злочинний промисел, який приносить порушникам чималий прибуток. Тож Валерій Романов закликав приділити увагу цьому напрямку діяльності правоохоронних органів.
У свою чергу Костянтин Бриль нагадав, що згідно з аналізом митної служби, в Запорізькій області на 30-40% зріс експорт міді. Хоча для цього немає жодних умов, крім зростання кількості прийнятого брухту. Тож очільник регіону наголосив на важливості розслідування проваджень, щодо поцупленої кабельної продукції.
- Мені приємно, коли Запорізька область посідає першість у рейтингах з впровадження реформи децентралізації чи економічних напрямках. Проте хвилює і одночасні «лідерські» позиції у рейтингах злочинності, що пов’язані з розкраданням кабельної продукції. Подібні наради за участі Нацполіції вже проводились в облдержадміністрації. Адже крадіжки кабелю мають негативні наслідки не тільки для підприємств, а й для населення. Хочу наголосити, що підприємства не спроможні швидко ліквідувати наслідки цих правопорушень. Наприклад, у 2018 році тільки «Укртелеком» отримав 121 млн грн збитків у наслідок розкрадання майна. Вже у першому кварталі 2019 року сума збитків складає 25,5 млн грн. При цьому лише 8 справ було направлено до суду, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю