Сила українського народу - в культурному багатоманітті. Такого висновку дійшли учасники засідання «круглого столу», що відбувся в обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Запорізькій області на 2017-2020 роки. До дискусії долучилися співробітники центру «Освіта і громадянське суспільство» ЗОІППО, науковці, педагоги, представники громадськості, національно-культурних товариств та священослужителі.
Модератор заходу, доктор філософії Микола Мальований зробив акцент на необхідності всебічно дослідити феномен культури і його вплив на державне будівництво в контексті євроатлантичного вибору України. Кандидат філософських наук, доцент ЗНУ Тетяна Ніколаєва, завідувач кафедри соціальної роботи ЗНТУ Василь Попович, професор Віктор Банах проаналізували вплив економічної, політичної, правової та духовної культури на формування єдності Української держави і суспільства, визначили стан і перспективи розвитку громадянської культури.
Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко наголосив на важливості національної пам’яті у формуванні національно-культурної ідентичності. Посадовець розповів про роботу з популяризації подвигу та увічнення пам’яті захисників України всіх часів. За останні роки на честь наших героїв установлено 130 меморіальних дошок, 14 пам’ятних знаків, названо 40 вулиць. Запоріжці все більше переймають європейські традиції вшанування жертв Другої світової війни, по-справжньому народним святом стає День захисника України.
Методист центру «Освіта і громадянське суспільство» Наталія Богомолова поінформувала про результати дослідження соціальних та життєвих цінностей запорізьких старшокласників. На жаль, майже три чверті респондентів не виключають для себе можливості виїхати з України на навчання, роботу чи з особистих обставин. Юнаки та дівчата також мають розпливчаті уявлення про обов’язки різних гілок влади і державних інститутів. Як результат, вони часто схильні підтримувати політичних популістів або взагалі не цікавляться державними справами.
На думку учасників засідання «круглого столу», основою для формування самосвідомості молоді має стати громадянська компетенція вчителів та широке впровадження традицій демократичної участі і самоорганізації як складових елементів Нової української школи.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю