Президент Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку Чернігівської області наголосив, що одним із пріоритетів розвитку держави має бути подолання бідності. «Ми не повинні забувати, що не лише Путін створює перешкоди на нашому шляху до успішної, заможної, європейської України. У нас є ще один ворог, не менш небезпечний ніж Путін. Ім’я цього ворога – це бідність. Ми дуже добре знаємо, що багато людей у нас живуть дуже бідно», - зазначив Глава держави.
«Подолання бідності – це є точно невідкладне, життєво важливе завдання. Це надзвичайно важливий фронт. Ми мусимо це зробити не тільки заради бідних, але й заради всіх без винятку українців. Адже бідність – це загальнонаціональне приниження. Бідність – це психологічна травма для всього суспільства, гальмо в розвитку всієї держави», - також зазначив Петро Порошенко.
Президент пообіцяв, що на подолання бідності будуть спрямовані його особливі зусилля. «Три-чотири роки тому я не міг цього обіцяти. Бо не було фундаменту, був потрібен час, щоб відновити зростання економіки. Економіки, по якій завдала дуже важкого удару російська агресія та торговельно-економічна блокада, ембарго», - зауважив він.
За його словами, нинішній економічний підйом дає реальні підстави для його плану подолання злиднів: «Запам’ятайте чотири слова – це індексація, монетизація, компенсація і підтримка родин».
«У нашій програмі боротьби проти бідності сьогодні ще один суттєвий компонент – це допомога при народженні дитини», - сказав Петро Порошенко та додав, що допомога при народжені дитини має дві мети. «Перша – це є також боротьба з бідністю. Бо несправедливо, коли родина, яка не має дітей отримує такий же дохід, як і родина, яка має трьох, чотирьох, або більше дітей. Це означає, що вони вдвічі гірше живуть», - зауважив Президент.
«Друга мета – українців має бути більше. Я як багатодітний батько дуже добре знаю це, бо у мене четверо дітей», - сказав Петро Порошенко.
Президент наголосив, що сьогодні Уряд прийняв його пропозицію, ухвалив відповідну постанову. «Дякую Уряду за підтримку Президента і за підтримку багатодітних родин. З квітня – 1699 грн., і до кінця року майже 1800 грн. становитиме виплата на кожну третю і наступну дитину до виповнення їй 6 років», - повідомив він.
Також Глава держави нагадав, що про індексацію пенсій було прийнято рішення ще в 2017 році. «З 1 березня відтепер, включно з 2019 роком, вже проводимо і проводитимемо щороку (індексацію – ред.). У Чернігівській області пенсія після перерахунку буде підвищена для 262 тисяч осіб. Середній розмір підвищення пенсій 530 грн. Я знаю, що це небагато. Ще включно до цього, 69 тисяч осіб на Чернігівщині отримають підвищення більше тисячі гривень», - сказав Петро Порошенко.
Водночас він зауважив, що найбіднішим пенсіонерам, тим, хто працював прибиральницями чи санітарками, і отримує мінімальну пенсію буде виплачуватися компенсація. «Це другий постріл у боротьбі з бідністю. Додаткова виплата щорічної компенсації найбіднішим пенсіонерам, цього року вона складе 2410 грн. І вже зараз виплачується. Таку виплату отримають більше 66 тисяч пенсіонерів області. І це справедливо. 1205 грн. у березні вже отримали. І 1205 грн. – у квітні», - сказав Президент.
Глава держави також нагадав про рішення монетизувати субсидії: «Відтепер держава не просто даватиме гроші газовим компаніям чи комунальникам. Гроші будуть віддаватися самим споживачам. Сьогодні в області отримають субсидію 142 тисяч домогосподарств». «В середньому обсяг субсидії складає є 1600 грн. А оскільки лютий був теплим споживання газу скоротилося на 30-35%. Березень ще тепліший, субсидія та сама, споживання газу може скоротитися на 40%. Тепер приходять гроші, людина має можливість перевірити лічильник, прикрутити газ, скоротити споживання і цих 40% від 1600 грн залишити собі. Додаткових ще 700 грн. пенсіонеру – це суттєва підтримка», - сказав він.
«Тут ми також маємо дві мети: енергонезалежність держави і енергоефективність», - підкреслив Президент. Він нагадав про сумнозвісний контракт 2009 року, за яким Україна взяла на себе зобов’язання платити, незалежно від того чи споживала чи не споживала, за 42 млрд кубічних метрів газу. Водночас він порівняв обсяги газу, які держава зобов’язалась споживати за контрактом з реально спожитими обсягами газу у 2017 році – 14 млрд кубічних метрів газу, а не 42 млрд куб. метрів газу. «В 2018 році ми спожили 10 млрд куб.метрів газу, а не 42 млрд куб.метрів газу. А в 2019 році споживання скоротили ще на 27%», - додав він.
«Ось це є результат нашої роботи. Це є зміцнення держави. Це – коли ми одна команда», - сказав Петро Порошенко.
Глава держави також підкреслив, що підвищено доплату військовим, які знаходяться на передовій, тепер вона становить 12 тис. грн. і 5,5 тис. грн. доплата тим, хто знаходиться на другій лінії. «Це є наші кроки у боротьбі з бідністю. Впевнений в тому, що рухаємося правильним шляхом», - додав Петро Порошенко
Він також наголосив, що обов’язково буде забезпечено підвищення мінімальної заробітної плати. Президент нагадав, що у 2015 році мінімальна зарплата була 1378 грн., це становило 63 долари. «У 2019 році при середньозваженому курсі 26,6 у гривнях мінімальна зарплата становитиме 4173 грн. і, відповідно, 154 долари», - повідомив він.
«Це ще не прорив, але це послідовне збільшення можливостей», - переконаний він.
Глава держави також особливо відзначив укріплення курсу гривні.
«Це є наша війна з бідністю: виплачувати належну винагороду працівникові, виведення зарплат з тіні, легалізація, підвищення зайнятості, а відтак – збільшення надходжень до Пенсійного фонду, пристойні розмірі майбутніх пенсій. Кожен українець, починаючи з цього року буде відчувати, що щомісяця наше життя покращується, що бідність відступає», - резюмував Президент.
За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України