Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів селектор з керівництвом обласних державних адміністрацій та мерами міст і висловив стурбованість великою різницею в тарифах на централізоване опалення в українських містах. Запорізьку область на селекторній нараді представляли заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков та директор Департаменту ЖКГ та будівництва Віталій Литвиненко.
Ціна на тепло складається з вартості палива та електроенергії, ремонту обладнання та мереж, зарплати персоналу, витрат на інвестиційні програми, втрати, поточні видатки тощо. Якщо котельня модернізована та рівень втрат у мережах мінімальний, то, відповідно, і вартість 1 Гкал нижча.
Вартість одиниці тепла – 1 гігакалорії – розраховується комунальними та комерційними компаніями – постачальниками тепла та гарячої води на основі розрахунків, погоджених і затверджених у більшості випадків органами місцевого самоврядування.
- Тарифи на газ для теплокомуненерго однакові. Але коли ми дивимося на тарифи на тепло по всій країні, у нас є різниця по вартості тепла в різних містах. Кінцева вартість тепла і гарячої води залежить від технології виробництва тепла, мінімізації втрат, об'єктивного обліку, від заходів енергозбереження, для яких можливості рівні завдяки децентралізації, - наголосив під час селектору Прем'єр-міністр.
За інформацією Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, на сьогодні у Запорізькій області послуги з централізованого теплопостачання надаються населенню в 10 населених пунктах (восьми містах та двох селищах міського типу). В інших населених пунктах області використовується автономне або індивідуальне опалення. Централізованим теплопостачанням забезпечено 5602 житлових будинки. Послуги з постачання гарячої води надаються тільки у двох містах: Запоріжжі та Енергодарі.
Загалом у Запорізькій області налічується 856 котелень, з яких 438 (51 % від загальної кількості) працює на природному газі, 187 (22 %) – на вугіллі, 109 (13 %) – на електриці та 122 (14 %) – на альтернативних видах палива. При цьому 16 котелень використовують вугілля або пелети (деревину та інші альтернативні види палива), дев’ять котелень - природний газ або альтернативні види палива (деревину та відходи сільського господарства).
За станом на 01.03.2019 середні тарифи на послуги з централізованого теплопостачання становлять:
- для населення з приладами обліку теплової енергії – 1474,24 грн./Гкал;
- для населення без приладів обліку – 35,43 грн./кв. м опалювальної площі;
- для комерційних споживачів – 1637,71 грн./Гкал.
Максимальний тариф на послуги теплопостачання для населення складає 2148,78 грн./Гкал (ОВУЖКГ м. Вільнянськ), мінімальний – 182,17 грн./Гкал (КП «Підприємство комунальної власності» м. Енергодар). Максимальний тариф на послуги теплопостачання для комерційних споживачів дорівнює 2895,52 грн./Гкал (ОВУЖКГ м. Вільнянськ), мінімальний – 242,16 грн./Гкал (КП «Підприємство комунальної власності» м. Енергодар).
За підсумками селекторної наради Глава Уряду доручив головам облдержадміністрацій та мерам міст підготувати чітку стратегію підготовки до опалювального сезону 2019-2020 років.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю