Президент Петро Порошенко наголошує, що головна мета децентралізації розвиток об’єднаних територіальних громад і формування в них «нових точок зростання» як за рахунок бюджетних, так і за рахунок приватних коштів інвесторів. Багато проектів вже реалізуються.
«Зробити це маємо не згори, показуючи у Києві населений пункт на мапі. Стратегічна мета децентралізації – зробити регіони активними економічними гравцями, дати самим регіонам створити нові точки зростання», - сказав Глава держави під час виступу на Раді регіонального розвитку Запорізької області.
За його словами, сьогодні кожен міський або сільський і селищний голова створюють свій інвестиційний клімат. «Боряться з гроші, бо ці гроші залишаться громаді. Мені дуже приємно, що за останні п’ять років ми повернули до життя деякі території, де час зупинився ніби ще у дев’яностих. І тепер мусимо синхронізувати цей час із європейським, вийти на європейські стандарти життя», - сказав він.
«В регіонах є критична маса потрібних для економічного вибуху ініціативних людей, в регіонах є бажання людей отримані від децентралізації можливості реалізувати. Моє послання вам – друзі, дійте. Ви маєте тверду підтримку Президента. Рухайте Запоріжжя і всю Україну вперед», - додав Петро Порошенко.
Він висловив думку, що державні інвестиції у цьому напрямку були і є «сигналом інвесторам». «Це просто привертання уваги, а левова частина інвестицій має бути приватними і муніципальними. Далі, після нас, настає черга приватного інвестора і чимало їх вже впроваджують унікальні проекти на рівні більшості об’єднаних територіальних громад», - констатував Президент.
«Але, друзі мої, інвестор не просто так інвестує – він хоче бачити на власні очі перспективи території. З одного боку держава дає перспективи, з іншого боку місцева влада, з третього боку – люди. І тому ми розпочали принципову і колосальну роботу із формування планів перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки», - сказав Глава держави. Він зазначив, що йдеться про формування переліку у кожному регіоні стратегічних інфраструктурних проектів, що сформовані на основі запиту громад і підтримані громадами.
«Там враховані інтереси дітей, молоді, дуже важливо – людей із обмеженими можливостями», - підкреслив Петро Порошенко.
«А головне – ми знайшли захищені механізми фінансування. Кожен підтверджений проект у найближчі роки гарантовано отримає часткове або повне бюджетне фінансування. Це – позитивні інвестиційні маркери для інвесторів, які досі не визначили свої пріоритети і вагаються ще в оцінках перспектив України. Дехто вагається, а дехто вже йде і напряму інвестує», - резюмував Глава держави.
Президент також повідомив, що за його дорученням голови ОДА, у тому числі і Запорізької області, подали низку проектів, реалізацію яких планує підтримати Євросоюз. «Стосується це і будівництва доріг, будівництва інфраструктурних проектів, допомоги переселенцям і іншим напрямкам, які мінімізують наслідки російської агресії», - зазначив він.
За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України