Під час робочої поїздки до Запорізької області Президент Петро Порошенко взяв участь у запуску перших вітрових турбін Приморської вітроелектростанції. Главу держави супроводжував голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Петро Порошенко відзначив внесок Запорізької області в енергетичну галузь країни, що розпочалося з будівництва ДніпроГЕСу, яка свого часу була унікальним інноваційним проектом, а потім продовжилося завдяки розвитку ядерних технологій і Запорізькій АЕС. Атомна станція має 6 енергоблоків, кожен потужністю в 1 млн кВт. «Зараз Запорізька АЕС є найбільшою в Європі і шостою (за розмірами – ред.) в світі… Уявіть собі, кожен третій кВт на годину електроенергії для всієї України виробляється в Запорізькій області. Область є лідером», - зауважив Петро Порошенко.
«Але часи змінюються і сьогодні вже є альтернативна відновлювальна енергетика, яка починає реалізовуватися саме тут, в Запорізькій області. І для мене дуже важливо, що йдеться про високоефективні, енергетично ефективні, високотехнологічні проекти. І не лише тому, що це називається «зелена енергетика», вона не приносить жодної шкоди екології… Дуже важливо, що це проект, який реалізується на базі найсучасніших цифрових технологій», - наголосив Президент.
За його словами, на цій вітроелектростанції буде використовуватися технологія цифрової підстанції. «Дуже важливо, що це будується в чистому полі. Створюються нові робочі місця, запроваджується безліч прогресивних моделей. Цей проект стане моделлю для всіх вітроелектростанцій в Україні. Нехай сюди їздять і вчаться як працювати, у вас вчаться як будувати технології, і не в останню чергу як любити Україну», - додав Глава держави.
«Для нас критично важлива інноваційна модернізація енергетики. Чудово розумію, що це надзвичайно складне, багатостороннє завдання, але воно є необхідне. І ми побачили, що традиційні підходи для енергетики України себе вже майже вичерпали. Нова енергетика – це одне з найважливіших, найперших питань руху нашої держави вперед», - наголосив Президент. Він додав, що Україна почала цей рух в надскладних умовах, під час російської агресії і окупації українських територій.
Глава держави подякував всім, хто працював над реалізацією проекту і зробив його можливим: проектував, будував, здійснював стратегічне та тактичне планування. Президент зауважив, що це демонстрація того, що його план розвитку економіки за п’ятьма пріоритетними напрямками, серед яких промисловість, спирається на реальні потреби і реальні можливості.
«Більше того – ваш проект сьогодні здійснюється в рамках його соціальних цілей. Дає вагомий результат. Йдеться про 500 нових робочих місць, високооплачуваних, які створені в ході будівництва. Лише до державного бюджету і лише у 2018 році надійшло вже 280 мільйонів гривень. А це гарна копійка, яка дозволяє змінювати державу. За цим стоять високі зарплати, соціальні виплати, зміни в житті громад, тому що інвестор сьогодні зобов’язаний вкласти і в соціальну сферу», - сказав Президент.
Глава держави зазначив: «Відкриття Приморської вітроелектростанції – це не локальна, а дуже важлива для всієї нашої держави подія. Саме завдяки таким проектам ми перетворюємо Україну на регіонального лідера».
Прогнозний відпуск «зеленої» електроенергії двох черг Приморської ВЕС – близько 650-700 млн кВт на рік. Цієї електроенергії достатньо для енергозабезпечення 365 тис. домогосподарств. Потужність однієї вітротурбіни Приморської ВЕС – 3,8 МВт. Висота вежі – 110 м (на 8 метрів вище монумента Батьківщина-мати в Києві).
При будівництві Приморської ВЕС планується встановити 52 вітротурбіни 3.8-мегаватного класу виробництва компанії General Electric. На Приморської ВЕС вперше в Україні буде використана інноваційна технологія «цифрова підстанція». Робота Приморської ВЕС також дозволить знизити викиди СО2.
За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України