Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Парк шкільних автобусів поповнився

26 серпня 2008 - 14:30

За кілька днів до нового навчального року учні чотирьох районів області отримали такі необхідні для сільської місцевості подарунки – автобуси для підвезення до школи. Виконуючий обов’язки голови ОДА Олександр Старух та перший заступник голови обласної ради Олександр Клепаков вручили представникам Оріхівського, Пологівського, Токмацького і Вільнянського районів ключі від новеньких транспортних засобів, що сертифіковані Міністреством освіти і науки України.

Ці автобуси придбано за рахунок коштів обласного бюджету. Цього року на реалізацію програми "Шкільний автобус" вперше виділено 4,6 млн. грн., на які буде закуплено 20 автівок великої місткості для кожного району та ще кілька транспортних засобів меншої місткості. Це дозволить послабити проблему оновлення парку шкільних автобусів, хоча й не вирішить її остаточно. Адже всі без виключення сільські райони потребують ще 148 нових автобусів. Саме тому увага органів влади буде прикута до повного розв"язання питання, - запевнив очільник регіону. – Реалії сьогодення висувають високі вимоги до системи освіти і ми повинні працювати над забезпеченням всіх необхідних умов. Діти не повинні витрачати зайвий час і сили, щоб дістатися до місця навчання, - наголосив Олександр Старух і висловив сподівання, що забезпечення транспортом слугуватиме стимулом для кращого навчання учнів, а педагогам – полегшенням у праці.

 

Довідково: У 2007-2008 навчальному році організованим підвезенням в області забезпечено 10,4 тисячі учнів або 100 відсотків з числа тих, які його потребують. Найбільше - 1 482 учні підвозиться у Вільнянському районі; більше 900 учнів – у Мелітопольському і Токмацькому районах; 840 – в Оріхівському; 720 – Чернігівському; від 700 до 500 учнів підвозяться у Приазовському, Новомиколаївському, Якимівському, Запорізькому районах.

Так, у Токмацькому і Розівському районах підвозиться 34 % дітей від загальної кількості учнів. У Вільнянському, Новомиколаївському, Чернігівському районах – 29-30 % від загального контингенту школярів; від 25 до 15 % учнів підвозиться в Оріхівському, Приазовському, Мелітопольському районах.

Усього для підвезення учнів використовується 185 одиниць техніки.

За час дії програми “Шкільний автобус” придбано 54 нових шкільних автобусів, у тому числі 26 – за рахунок державних коштів. Разом з тим, завдяки придбаним автобусам вдалось оновити транспортний парк області не більше ніж на 29 %.

Станом на 01.08.2008 20 сільських районів потребують ще 148 нових автобусів. Найгострішою ця проблема є в Оріхівському районі, якому необхідно обновити 18 автобусів, у Пологівському – 16 автобусів; у Токмацькому – 12, у Вільнянському – 11, від 10 до 5 нових транспортних одиниць потребують Чернігівський, Приазовський, Якимівський, Запорізький, Михайлівський, Новомиколаївський, Приморський, Мелітопольський, Веселівський, Куйбишевський райони. В області немає району, який би повністю подолав цю проблему.

 


Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми