З метою реалізації Закону України «Про освіту» в умовах децентралізації влади триває робота щодо перспективного розвитку галузі освіти.
За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, у дошкільній освіті за 2018 рік створено 299 місць для дітей дошкільного віку, відновлено роботу двох закладів дошкільної освіти, додатково відкрито сім груп.
Як результат, черга для влаштування дітей у заклади дошкільної освіти скоротилася більше ніж удвічі у порівнянні з попереднім роком. У 46 районах, містах, об’єднаних територіальних громадах повністю забезпечена потреба населення у закладах дошкільної освіти.
У подальших планах - введення в дію нових дитячих садків, реконструкція приміщень, відкриття на базі закладів загальної середньої освіти додаткових груп.
У загальноосвітній ланці створюються умови для забезпечення доступності населення області до якісної освіти. Створено 22 територіальних освітніх округи, у яких функціонують 23 опорні заклади з 28 філіями. На оснащення опорних шкіл кабінетами природничо-математичних дисциплін за рахунок освітньої субвенції спрямовано понад 8 млн. грн.
Послідовно вирішується питання створення інклюзивного середовища у закладах освіти. У 2018/2019 навчальному році в області функціонує 178 закладів загальної середньої освіти з інклюзивною формою навчання, в яких у 454 інклюзивних класах навчається 703 дитини з особливими освітніми потребами, та 45 закладів дошкільної освіти, де у 58 групах організовано навчання за інклюзивною формою для 138 дітей.
Загальна кількість закладів освіти з інклюзивною формою навчання по області становить 223, вони забезпечують право на освіту 841 дитини з особливими освітніми потребами, що вдвічі більше у порівнянні з минулим навчальним роком.
В області також функціонує 32 інклюзивно-ресурсні центри, в 30 з них здійснюється комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дітей.
Для створення Нового освітнього простору та облаштування ресурсних кімнат і медіатек у школах, де здійснюється інклюзивне навчання, коштом освітньої субвенції в сумі 16,5 млн. грн. оснащено 70 ресурсних кімнат; за кошти обласного бюджету придбано обладнання для 17 ресурсних кімнат на 4 млн. грн.
У 2018 році повністю забезпечувалося підвезення з 532 населених пунктів до 341 школи і додому 12,6 тисячі учнів і вчителів, які проживають у сільській місцевості. Для оновлення автобусного парку за кошти з різних джерел, у тому числі й шляхом співфінансування, придбано 16 нових шкільних автобусів. Для оновлення парку шкільних автобусів необхідно придбати близько 70 одиниць нових транспортних засобів.
Основне завдання, яке вирішувалося протягом 2018 року у ланці професійної (професійно-технічної) освіти, - подолання дисбалансу між попитом підприємств області на якісну робочу силу і можливостями його задовольнити.
З метою популяризації робітничих професій протягом року проводилася робота щодо створення навчально-практичних центрів галузевого спрямування. У 2018 році відкрито: центр з професій «Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник» на базі державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»; центр з професій «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник» на базі державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»; центр з професії «Оператор верстатів з програмним керуванням» на базі державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».
Планується створення ще двох навчально-практичних центрів з професій: «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування» і «Монтажник систем утеплення будівель», а також майстерня з професії «Слюсар».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю