Тема переходить в практичну площину вирішення. Нарада, що пройшла минулої п'ятниці безпосередньо на території самого лиману, не залишила байдужим жодного, хто причетний до відновлення його нормального функціонування.
Однією з основних проблем є підтримка оптимального гідрологічного режиму заказника шляхом забезпечення належного робочого стану штучно створеного каналу, який з'єднує Молочний лиман з Азовським морем.
- До обласної виконавчої влади вже звернулись кілька інвесторів, готових вкласти кошти в очищення гирла лиману. Наразі ми вивчаємо ці пропозиції, - зазначив О. Старух.
Керівник регіону дав завдання відповідним службам якнайшвидше провести розмежування земель навколо лиману між трьома адміністративними одиницями – Якимівським, Приазовським та Мелітопольським районами, а також провести паспортизацію річок, що впадають в Молочний лиман. Кошти на проведення цих робіт облдержадміністрація має намір закласти в обласний бюджет вже за підсумками дев'яти місяців поточного року.
Облдержадміністрація планує також звернутись до Уряду з пропозицією скасувати постанову Ради Міністрів ще Української РСР від 1974 року. Відповідно до неї Молочний лиман був переданий під охорону рибоколгоспу “Сини Моря”, пізніше АР ТОВ “Сини моря – Мотор Січ”, на якого покладалися зобов'язання щодо охорони заказника і підтримки в робочому стані штучно створеного каналу. На думку обласної влади, охоронні зобов'язання мають виконувати районні органи виконавчої влади.
Управління у справах преси та інформації