Сьогодні, 28 січня, у приміщенні синагоги «Гиймат - Роза» у м. Запоріжжя відбулося засідання круглого столу до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.
Головний рабин Запорізької області Нохум Ерентрой прочитав молитву за жертв Голокосту.
Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко зазначив, що не можна забувати злочини проти людства, скоєні тоталітарними режимами. Голокост став символом скорботи не лише для єврейського народу, а й для всіх народів, що мають трагічні сторінки у своїй історії. Водночас у лихі часи проявлялися найкращі риси людей, і сьогодні ми вшановуємо також пам’ять праведників, які у роки Другої світової війни рятували євреїв від нацистських загарбників. Владислав Мороко також розповів про реалізацію у Запорізькій області проекту Єврейської конфедерації України «Праведники мого міста».
Про події Голокосту на теренах Запорізького краю розповіли кандидати історичних наук, доценти історичного факультету Запорізького національного університету Роман Молдавський та Інна Шугальова. В роботі круглого столу до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту взяли участь громадськість міста, президент Запорізької Асоціації національних меншин Науфаль Хамдані, представники національно-культурних товариств та єврейських навчальних закладів.
Учасники круглого столу після засідання поклали квіти до пам'ятника Жертвам нацистського режиму, встановленого в Комунарському районі міста, де у 1942 році було розстріляно понад 20 тисяч євреїв, яких зібрали туди під приводом відправки до гетто під Мелітополем.
Довідково: 27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність. Саме цього дня 1945 року визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі, де були знищені, за різними оцінками, від 2 до 4 мільйонів людей, велику частину яких складали євреї.
Страхітлива політика терору проти євреїв в окупованій Україні фактично знищила їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. Жертвами Голокосту стали понад 1,5 млн. осіб.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю