Транспортне сполучення населених пунктів області, посилення дисципліни серед перевізників та забезпечення потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями, стихійна торгівля на узбіччі доріг – ці питання розглядалися під час зустрічі.
Керівник регіону зауважив, що у першому півріччі поточного року показник пасажироперевезень зменшився на 9,4%, що свідчить про наявність в галузі певних проблем.
Серед основних причин зниження показників і автоперевізники, і місцеві органи влади називають високий рівень конкуренції з боку “тіньовиків”, неврегульованість питання компенсації збитків за перевезення пільгових категорій громадян, систематичне зростання цін на пальне та, як наслідок, невідповідність витрат автотранспортних підприємств існуючим тарифам.
В той же час, незважаючи на існуючі труднощі, з авдяки проведенню конкурсів та постійній оптимізації мережі автобусних маршрутів, обласній виконавчій владі вдалося забезпечити стовідсоткове охоплення автобусним сполученням сільських населених пунктів.
Відповідно до вимог законодавства регулярні автобусні перевезення на міжміських внутрішньообласних та приміських (до 50 км), у тому числі внутрішньорайонних , маршрутах організовує обласна державна адміністрація.
Одним із пріоритетних напрямків роботи ОДА у транспортній галузі є підвищення рівня безпеки пасажирських перевезень, а також створення належних умов для перевезення людей з фізичними вадами.
Сьогодні Олександр Старух оглянув мікроавтобус виробництва Полтавського підприємства «Шанс», обладнаний спеціально для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями, які користуються інвалідними візками. Голова ОДА дав доручення вивчити потреби в таких авто по територіях нашої області та розробити механізм забезпечення перевезень осіб з обмеженими фізичними можливостями.
- Ми лише на початку шляху до забезпечення всім необхідним людей з фізичними вадами. Робота тут є для всіх – виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, - зазначив Олександр Старух.
Жорстку і однозначну позицію має керівник області і щодо стихійної торгівлі узбіччям доріг. Такі місця повинні бути належно обладнаними і не створювати аварійних ситуацій. У вирішенні цієї проблеми органи виконавчої влади, місцевого самоврядування і ДАІ мають діяти разом і злагоджено.
Управління у справах преси та інформації