До кінця поточного року обласна державна адміністрація спільно з райдержадміністраціями проведе енергетичний аудит на підприємствах, установах та організаціях області з метою визначення ефективності енергоспоживання, оцінки потенціалу енергозбереження та розробки найбільш ефективних шляхів його реалізації. Таке рішення було ухвалено на нараді з питань підвищення ефективності використання енергоресурсів та розвитку нетрадиційної енергетики у Запорізькій області, яка пройшла під головуванням тимчасово виконуючого обов'язки голови облдержадміністрації Олександра Старуха.
- Колись в підручниках ми читали, що за 20-30 років ресурси нафти та газу – вичерпаються, сьогодні ми є свідками того, як цей процес розпочався. З часом ця проблема стоятиме ще гостріше, зокрема, і для України, яка має дуже енергомістку економіку. Тож сьогодні наші зусилля мають бути спрямовані на розробку альтернативних джерел енергії та більш ефективне використання традиційних. У нас є великий потенціал, щоб, завдяки енергозбереженню, заощадити наші ресурси та реально підвищити рівень життя наших громадян, – зазначив Олександр Старух.
– Робота з енергозбереження іде, але сказати, що її темпи задовольняли нас та громадян - ми не можемо, - відзначив керівник регіону.
Під час роботи засідання його учасники - керівники райдержадміністрацій, місцевого самоврядування, комунальних та промислових підприємств ознайомились з досвідом використання вторинних енергоресурсів промислових підприємств концерном «Міські теплові мережі» (Запоріжжя). Голова Чернігівської райдержадміністрації Олександр Найда поінформував учасників зборів про переваги застосування електроопалення у житлово-комунальному господарстві та на об'єктах соціальної і бюджетної сфери, а голова Приазовської райдержадміністрації Євген Долгий виклав своє бачення перспектив використання енергії вітру вздовж узбережжя Азовського моря для отримання електричної енергії.
Враховуючі постійне зростання ціни на газ, а також значні обсяги виробництва в Запорізькій області електроенергії, Олександр Старух наголосив на необхідності вивчити можливість використання електроенергії для опалення населених пунктів області. Більшу увагу також слід приділити і використанню біопалива, що може стати потужним енергетичним ресурсом в регіоні. Тільки за приблизними розрахунками переробка тонни соломи, яка лишається після збирання зернових, здатна зекономити тисячу кубометрів природного газу.
Управління у справах преси та інформації