Результати вивчення регіональної ситуації у сфері безпеки, отримані на основі соціологічних досліджень та експертного опитування, презентовано на засіданні «круглого столу» в облдержадміністрації на тему «Паспорт безпеки України: національний та регіональний вимір».
Організатором заходу виступила громадська організація «Центр міжнародної безпеки» у партнерстві з Національним інститутом стратегічних досліджень та за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні. Проект спрямований на вивчення актуальних загроз та психологічних драйверів населення, визначення специфічних проблем, які формують регіональне безпекове середовище.
Спікерами заходу стали експерти Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, які вивчають безпекову ситуацію в українських регіонах, Валерій Кравченко та Андрій Каракуц. У заході взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, представники органів влади та місцевого самоврядування, правоохоронних структур та громадські активісти.
- Запорізька область є прикордонною із зоною проведення Операції об’єднаних сил, саме тому безпека в нашому регіоні є пріоритетним напрямком роботи облдержадміністрації. Для забезпечення спокою та безпеки громадян на території нашого регіону об’єднуються зусилля правоохоронних органів, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Ми також розуміємо, що для існування та розвитку нашої держави необхідно не тільки подолання військової агресії на сході та боротьба зі злочинністю. Необхідними умовами також є політична рівновага, економічний розвиток та соціальний спокій. Тому ми відгукнулись на ініціативу Національного інституту стратегічних досліджень провести круглий стіл із цих питань, - зазначила Зінаїда Бойко.
Під час презентації Запорізького регіонального паспорта безпеки доповідачі наголосили на потребі визначення актуальних загроз, які впливають на широкий спектр сфер розвитку держави: економічної, політичної, соціальної. Адже лише з урахуванням таких даних, заснованих на кількісних та якісних показниках, поєднаних у рамках комплексного аналізу, можна реально оцінити наявну ситуацію та виробити рекомендації щодо коригування державної політики. Системне вивчення безпекової ситуації в регіонах дозволяє здійснювати моніторинг процесу реалізації реформ та оперативно реагувати на конкретні кризові події.
Важливим трендом розвитку України є децентралізація. В цьому контексті актуалізуються визначення саме регіонального рівня тих чи інших загроз, вироблення методів боротьби з ними із застосуванням ресурсів та повноважень, які були делеговані місцевій владі.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю