Вперше подібну операцію запорізькі медики провели у 1994 році. На їхньому рахунку за 16 років існування центру понад 500 операцій з трансплантації нирок, підшлункової залози, серця, інших життєво важливих людських органів.
Сьогодні хірурги готові виконувати мультиорганні забори органів і пересадку відразу кільком реципієнтам, що відповідає світовим стандартам трансплантації. Одна людина, що загинула, може врятувати життя 5-7 живим, але хворим. Для цього, на думку члена-кореспондента НАН України, професора Олександра Никоненка необхідна фінансова підтримка держави (одна операція з трансплантації коштує до 150 тис. грн. ) і пропаганда донорства серед населення.
Запорізький центр унікальний тим, що проводить пересадку органів від померлої людини за допомогою обладнання, яке знижує небезпеку самої операції.
Нині потреби в трансплантації органів становлять: печінки – 2 тис. осіб, серця – 1,5 тисячі, нирок – 3 тисячі.
Владислав Мунтян, який два місяці тому лежав на операційному столі, сьогодні почувається вже досить добре.
Понад два роки тому він, хірург за професією, родом з Кривого Рогу, за допомогою звернувся в Київський інститут трансплантології і хірургії. Пересадити печінки від рідної людини йому там відмовили і порадили звернутись до зарубіжних клінік. Але хворий записався у вересні минулого року в лист очікування Запорізького центру і 6 травня прийшов його час.
Одночасно з трансплантацією печінки В. Мунтяну виконано і пересадку нирки та роговиці іншим пацієнтам центру.
Управління у справах преси та інформації