У Запорізькому центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбувся черговий захід «Децентралізація.Ланч», на якому обговорили досягнення, проблеми та перспективи об’єднаних громад області. У заході взяли участь координатор Центрального офісу реформ при Мінрегіоні України Іван Лукеря та керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.
- Ніщо так не підтверджує успішність реформи децентралізації, як результати щомісячного моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, який проводиться Мінрегіоном. Як свідчать дані рейтингу, Запорізька область - серед лідерів і посідає четверте місце. Тобто, ми можемо впевнено говорити, що в 51 громаді, що зараз вже утворилися в області, набагато швидше й успішніше реалізується освітня реформа, розбудовується новий освітній простір, набагато швидке освоюються кошти субвенцій, громада власними силами робить капітальні ремонти у закладах, - зазначила Зінаїда Бойко.
Під час заходу експерти обговорили з головами запорізьких громад стан упровадження реформи децентралізації, об'єднання сільрад та приєднання до громад і міст обласного значення; як вносяться зміни до перспективного плану; впровадження секторальних реформ, зокрема медицини і освіти в Запорізькій області; зміни в законодавстві; вибори в новоутворених об'єднаних територіальних громадах; упровадження проектів за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»; утворення туристичного кластера в ОТГ Запорізької області та розвиток ОТГ загалом.
Власним позитивним досвідом поділилися представники Новобогданівської об’єднаної територіальної громади, яка з початку 2018 року об’єдналась із Старобогданівською сільською радою Михайлівського району. Голова громади Дмитро Хлистун розповів, що зараз у громаді працюють чотири школи, два дитячих садки, а також уже створено три філії опорної школи. У майбутньому планується створити центр з надання адміністративних послуг, щоб місцевому населенню різного віку було комфортно проживати на території. Голова Біленьківської ОТГ Світлана Зачепило поділилася з присутніми досвідом розбудови освітнього середовища у своїй громаді. Приміром, до навчального року вдалося капітально відремонтувати п’ять класів за стандартами НУШ. На території громади також створено центр первинної медико-санітарної допомоги, який уже реорганізовано в некомерційне підприємство.
За словами слухачів, такі зустрічі є надзвичайно корисними, адже майже кожна громада має свої унікальні напрацювання, які можуть використати інші, не витрачаючи зайвий час та зусилля.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю