У Запоріжжі з робочою поїздкою перебуває заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова. Посадовець провела робочу зустріч з представниками об’єднаних територіальних громад, районних, сільських та селищних рад, на якій обговорили проблемні питання земельних правовідносин у громадах. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, начальник Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Сергій Васильцов та начальник Головного територіального управління юстиції у Харківській області Тетяна Єгорова.
- В Україні є ще багато громад, які хоч і отримали владу й повноваження на місцях, але й досі вважають, що їхні проблеми повинна вирішувати держава. Насправді ж добробут і процвітання громади залежить від них самих, а Міністерство юстиції України готове їм у цьому активно і максимально допомагати, - наголосила заступник Міністра юстиції Олена Сукманова.
Під час зустрічі урядовець презентувала підсумки роботи по боротьбі з рейдерством з початку року. Після цього представники громад цікавились актуальними питаннями і сфері земельних правовідносин, які переважно стосувалася захисту майнових прав, роботи комунальних реєстраційних підприємств при місцевих органах влади тощо.
- Реформа децентралізації влади наразі є головним досягненням у програмі розвитку нашої держави. Впевнений, що вона дасть нам багато позитивних зрушень – вирішить питання медицини, освіти, розподілу землі. Крім цього, новостворені громади зможуть перейти на прямі фінансові відносини з держбюджетом. Саме від вас, сільські голови, вашого депутатського корпусу та громадського активу залежить розвиток вашої території. Наразі влада регіону спільно з експертами розробила перспективний план об’єднання спроможних громад. Першочергове питання, що цікавить усіх людей – фінансова спроможність майбутньої громади. Приклади вже створених ОТГ демонструють зростання власних бюджетів мінімум у три рази. Це стало можливим завдяки тому, що податки залишаються на територіях, крім цього, громади отримують додаткове фінансування з обласного та державного бюджетів, - підкреслив Едуард Гугнін.
Модератор заходу Сергій Васильцов звернув увагу присутніх, що саме облдержадміністрація є тим органом виконавчої влади, що реалізує ряд повноважень у сфері земельних відносин. Під час цього процесу виникають певні складнощі, адже земельне законодавство характеризується дуже частими змінами, що у свою чергу впливає на механізм реалізації права отримання землі, особливо це відчувається, коли повноваження від одного органу в сфері земельних правовідносин переходять до іншого.
У підсумку робочої зустрічі учасники дійшли висновку, що єдність органів державної влади та аграріїв на місцях, юридична грамотність ведення агробізнесу, вміння своєчасно користуватися своїми правами, гарантованими державою, ефективність якісного та швидкого реагування органами державної влади на факти, що містять ознаки рейдерства, – це запорука захищеності аграріїв, їх бізнесу та території.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю